«Nāc līdzās!» radošā nometne – oāze jauniešu dzīvēs ar Ziemassvētku dziesmām augustā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Lai arī ''Covid-19'' uzlicis dažādus ierobežojumus, "Nāc līdzās!" radošā komanda ne brīdi nezaudēja ticību, ka nometne būs. Kaut arī šoreiz neesam mūsu iemīļotajā vietā Ķesterciema ''Albatrosā'', cenšamies piemēroties jaunajiem apstākļiem, jo galvenais, ka esam kopā un varam sākt gatavot šīgada labdarības koncerta "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" programmu. Un atkal Ziemassvētku dziesmas skan augustā.

Nometnē esam 40 talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – dziedātāji solisti un "Nāc līdzās!" koris, mūzikas instrumentu – saksofona, flautas, bungu un perkusiju – spēlētāji. Jaunieši nometni ļoti gaidīja, tādēļ man bija jādara viss iespējamais, lai tā notiktu. Šī nometne ir sava veida oāze šo jauniešu dzīvēs.

Šogad koncerta muzikālais vadītājs ir komponists Jānis Strazds, kurš nometnes sākumā iepazinās ar visiem solistiem un viņu balsu spējām. Tagad katra diena dalībniekiem sākas ar rītarosmi, iedziedāšanos, un tad jau pilnā sparā tiek dziedāts paralēlās klasēs gan pa vienam, gan ansambļos, gan korī.

Ar kori strādā diriģente Ginta Rūse, vokālo meistarību dziedātājiem spodrina skolotāja Valda Dzene, bet skatuves priekšnesumā solistiem palīdz iejusties Karīna Laugale. Dalībnieki ar prieka ovācijām sagaidīja mākslinieci Felicitu Gāgu, kura ar "Nāc līdzās!" kopā ir jau otro gadu. Viņas vadībā radošajā telpā top fantastiskas lietas – ir tapušas rudenīgi krāsainas ziedu ikebanas, izveidotas jautras stikliņu saulītes, apgleznoti no jūras izskalotie akmeņi. Radošā fantāzija lido augstu.

Katru dienu dalībniekiem tiek arī pa izglītojošai prezentācijai. Jau uzzināts par tehnoloģiju jaunākajiem sasniegumiem pasaulē, par ko pastāstīja kompānijas "Accenture" draudzīgā komanda, gan diskutēts par vīriešu veselību, runāts par personiskās izaugsmes iespējām ar Kristapu Kravali, gan dīdžeja Vento vadībā uzzināts par diskotēkas tapšanas procesu un pašiem dejots līdz slapjām mugurām. Uz nometni ciemos ar nelielu koncertu atbrauca arī mūsu draugs dziedātājs Miks Dukurs. Lai sadziedātos duetā ar savu partneri, būs ciemos arī Katrīna Dimanta. 

Darbs turpinās, tiek gatavoti priekšnesumi ne tikai Ziemassvētku koncertam, bet arī radošajam vakaram tepat Saulkrastos, kurā katrs varēs uzstāties ar paša gatavotu priekšnesumu.

Parasti šie radošie vakari ir negaidītu pārsteigumu pilni. Tie ir bijuši gan bezgala jautri, gan arī smeldzīgu emociju piepildīti. Šīgada vakaru pieteicās vadīt meitenes – Līva un Maija, kurām tas būs liels izaicinājums, jo visu sagatavošanās darbu, būdamas neredzīgas, meitenes veiks patstāvīgi.

Nometne kā allaž noslēgsies ar noslēguma koncertu, uz kuru  tiek gaidīti ciemos gan radi, gan draugi un ikviens, kas vēlas pavadīt smaidpilnu pēcpusdienu Saulkrastos, Minhauzena Undā,  22. augustā plkst.14.00. Esam pateicīgi mūsu ilggadīgajiem atbalstītājiem ''Ernst&Young'' par finansiālu atbalstu, kas šogad pandēmijas dēļ bija vēl vairāk nepieciešams, lai nometne varētu notikt.

Ziemassvētku koncerts notiks 11. decembrī Ventspils koncertzālē “Latvija”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti