Brīnums notika. Ieskats fonda «Nāc līdzās!» nometnē Saulkrastos

Kad jūnijā iesniedzām projektu Rīgas domes Sabiedrības integrācijas projektu konkursā nevalstiskajām organizācijām, ļoti satraukti gaidījām iznākumu, jo bez atbalsta šādu nometni personību izaugsmei, kurā ir lekcijas ar dažādiem lektoriem, kurā katru dienu nedēļas garumā strādā vairāki pedagogi plašas amplitūdas nodarbēs jauniešiem ar īpašām vajadzībām, nebūtu iespējams sarīkot. Nometni sarīkot Saulkrastos izdevās!

Nodarības nometnē katru dienu sākās pusdeviņos ar rīta rosmi, ko vadīja Roberta tētis Uldis, bet diena beidzās ap desmitiem vai reizēm pat vēl vēlāk, jo vajadzēja paspēt tik daudz! Vajadzēja gan attīstīt jauniešu vokālās prasmes, dziedot kopā korī un katram atseviški solo. Katram solistam bija jāiemācās jauna dziesma, kas nebūt nav viegli tik īsā laikā. Dziesma, ko jaunieši turpinās precīzi apgūt mājās, lai "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" dziedātu kopā ar kādu no skatuves  profesionāļiem koncertzālē "Gors". Par dziedātprasmes attīstīšanu rūpējās pedagogi Valda Dzene un Tatjana Vucāne, ar kori strādāja jaunais diriģents Georgs Zujevs, bet radošajā klasē brīnumainas lietas taisīja Mārtiņš Roga.

Taču tikpat svarīgi un lietderīgi bija izprast un diskutēt par dažādām tēmām. Tā par pilsonisko aktivitāti lieliski stāstīja Liene Valdmane, kas ļāva pat izspēlēt situāciju par "jaunas partijas dibināšanu". Par to, kā labāk sevi izprast un kā padarīt vieglāku savstarpējo komunikāciju ģimenē, ar draugiem un vienkārši citiem cilvēkiem, nepiespiestā sarunu gaisotnē runāja psihoterapeiti Ilona un Gatis Buši. Savukārt koučs Līga Remesa aicināja padomāt par savām spējām, ko varētu izmantot nākotnes profesijas meklējumos.  Absolūti aizraujoša izvērtās deju nodarbība pie Mārtiņa Etkina, kurā

visi saprata, ka dejot var pilnīgi visi, neskatoties uz traucējumu veidu.

Lieliski izglītojošs bija opermūzikas koncerts, ko Saulkrastu improvizētajā opernamā sniedza jaunie vokālisti Lelde Leimane un Gabriels Zavadskis kopā ar koncertmeistari Elīnu Stranci, kas bija atbraukuši ciemos uz nometni. Vakars bija tiešām izglītojošs, jo jaunie dziedātāji pastāstīja par katru izpildīto dziesmu – no kuras operas tā, kas notiek operā šai laikā utt. Pēc mazā koncertiņa dalībnieki dalījās savās sajūtās, un izrādījās, ka daudzi nemaz nav Rīgas Operā bijuši, kā arī atzina, ka šādi dziedājumi viņiem patikuši.  Un daudzi  arī pirmo reizi tikās ar "Dzelzs vilka" solistu Juri Kaukuli. 

Kopumā nometne bija izdevusies – gan tāpēc, ka notika visas interesantās nodarbības, gan tāpēc, ka visa nedēļa bija saules pielieta, un ko gan vairāk vēlēties, esot pie jūras. Par dalībnieku labsajūtu nenogurstoši rūpējās brīvprātīgie palīgi Diāna Ponaskova un Gatis Valainis.

Nometnes čatiņā pēc nometnes raksta dalībniece Kristiāna:

"Liels paldies par skaisto nedēļu! Mēs kopā esam superkomanda! Liels paldies Sarmai par ieguldīto darbu, enerģiju, lai viss šis brīnums varētu notikt!  Es jūs visus ļoti mīlu! Ar nepacietību gaidu nākamo nometni, lai atkal varētu atgriezties šajā Saulkrastu paradīzē! Paldies jums visiem par šo skaisto, mīlestības pilno nedēļu."

Trīs dienas pie mums viesojās pazīstamais fotogrāfs Aivars Liepiņš, kura fotogrāfijas par nometnes dzīvi stāsta labāk par vārdiem.           

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti