Mārcis Pļaviņš: Pastkartīte un īpaši stāsti īpaši Tev

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai arī rūpīgi gatavojos savam lielajam piedzīvojumam gandrīz gadu, plānoju vietas, kuras gribēju apskatīt, plānoju naudas un laikus, tagad saprotu, ka plānošana nav mana stiprā puse. Bet – varbūt tas ir uz labu? Jo savādāk nebūtu iespēja iepriecināt savu pastkastīti ar īpaši Tev veltītu stāstu no Manis.

Man nekad nav īsti patikusi plānošana, jo, manuprāt, interesantākās lietas notiek spontāni un bez iepriekšēja plāna un stratēģijas. Tā arī šoreiz – lai arī plāns bija nokļūt līdz Indijai, šodien saprotu, ka tik tālu, visticamāk, nenonākšu. Un ne jau tāpēc, ka mocis neiet vai tāpēc, ka negribētos – tieši otrādi, mocis iet un man gribas – gribas piedzīvot visu, kas ir pa ceļam, kā rezultātā divos mēnešos esmu nobraucis nieka 3500 kilometrus. Bet tie bijuši fantastiski kilometri, fantastiskas atmiņas, cilvēki, vietas un notikumi. Mazās bažas par muitas dokumenta "Carnet de passages" nenokārtošanu ir liels šķērslis. Bez tā varētu vēl iekļūt Irānā, bet lai kā censtos atrast iespējas virtuālajā vidē, Pakistānā, šķiet, iekļūt nevaru.

Turklāt pēdējo laiku sprādzieni Kabulā liek vēlreiz pārdomāt, vai ir vērts riskēt un braukt cauri Afganistānai. Laika faktors – reāli braukšanai atlikuši divi mēneši. Lai izbrauktu visu lielo apli līdz Indijai un atpakaļ, būtu reāli jāskrien visam cauri, nekur nestājoties. Bet man patīk baudīt, man patīk iepazīt vietas un cilvēkus, un tam ir vajadzīgs laiks. Un nauda.

Šobrīd līdzekļu man pietiek pavisam mazam aplim. Atrodos Stambulā, varu aizbraukt līdz Gruzijai un tad caur Krieviju atpakaļ uz mājām. Bet tas atkal šķiet mazliet par trūcīgu. Tāpēc nolēmu paeksperimentēt un piedāvāt saviem sekotājiem iesaistīties šajā sapnī un kļūt par daļu no tā. Tepat blakus Turcijai un Gruzijai atrodas eksotiskas, aizraujošas vietas – Armēnijas kalnu virsotnes, Azerbaidžāna un Kaspijas jūra, kuru iespējams šķērsot ar prāmi Turkmenistānas vai Uzbekistānas virzienā, tālāk Kazahstāna un tikai tad Krievija un mājas. Gan laika ziņā, gan piedzīvojumu un stāstu ziņā šis šobrīd šķiet reālākais, interesantākais variants.

Bet, lai līdz tam nokļūtu, vēlos lūgt jūsu palīdzību – ja mani stāsti Tevi uzrunā un varbūt iedvesmo piepildīt kādu no Taviem sapņiem, tad tas vien jau mani dara laimīgu. Bet tagad Tev ir iespēja atbalstīt mani un mazliet pagarināt šo piedzīvojumu, apmaiņā iegūstot interesantas lietiņas speciāli no Manis Tev.

Lūk piedāvājums:

1. Pastkartīte ar īsu “Paldies” un mazu stāstiņu par tābrīža atrašanās vietu – 10 eiro.

2. Vēstule ar garāku stāstu par kādu interesantu notikumu, cilvēku, vietu vai lietu (iespējams, papildinātu ar kādu pārsteigumu) – 20 eiro.

3. Ķiņķiks, mazs suvenīriņš – varbūt manis paša darināts, varbūt nopirkts, bet jebkurā gadījumā – no visas sirds – 35 eiro.

4.T krekls – nopērku krāsas flakoniņu, uztaisu stencilu un Tu tiec pie manis paša rokām darināta T krekla ar “Ar Sapni Mugursomā” (vai “The Dream Route”) loguci un, iespējams, kādu papildu bonusu – 50 eiro.

5. Manā Facebook lapā atrodami vairāki video, kas tapuši ceļojuma laikā. Nākamais video būs kā pateicība un veltījums tieši Tev – 150 eiro.

6. Ja esat uzņēmums vai vienkārši draugu kompānija, kas gribētu dzirdēt manus ceļojumu stāstus, tad, atgriežoties Latvijā, būšu priecīgs aiziet ciemos un pie kopīgas tējas krūzes dalīties stāstos un piedzīvotajā ar bildēm un video – 300 eiro.

Iegūt kādu no labumiem iespējams, dodoties uz lapu, caur "PayPal", nosūtot naudiņas e-pasta adresātam [email protected]. Pie maksājuma jānorāda, kuru no labumiem vēlaties iegūt, pievienojot adresi un e-pastu.

Paldies par atbalstu, un lai piedzīvojumiem bagāta diena!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti