Latvijā
Policija novērsusi sievietes plānotu vīra pasūtījuma slepkavību
Valsts policijas (VP) likumsargi šā gada jūlijā novērsuši kādas sievietes plānotu sava vīra pasūtījuma slepkavību. Sieviete un viņas paziņa, kas bija līdzdalībnieks gatavotās slepkavības izdarīšanai, aizdomās par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu aizturēti. Abiem piemērots apcietinājums, informē VP.
Vangažos atkal saasinājusies asā un kodīgā smaka; gadiem ilgusī cīņa - bez rezultāta
Vangažos atkal saasinājusies ķiplokveidīgā smaka no teritorijas, ko apsaimnieko uzņēmums „Vangažu termināls”. Iedzīvotāji pie situācijas risināšanas ķērušies pašrocīgi, jo atbildīgās instances to nedara. Tomēr pagaidām rezultāta nav. Otrdien, 17.septembrī, Valsts vides dienests pārbaudīs teritoriju. Iedzīvotāji cer, ka beidzot atklāsies patiesā aina. Tikmēr „Vangažu termināls” savu vainu situācijā nesaskata.
Rūjienā un Naukšēnos vāc parakstus pret novadu pievienošanos Valkai
Ar ministrijas darbu, īstenojot novadu reformas, ir neapmierināti uzņēmēji Rūjienas un Naukšēnu novados. Cerot, ka valstsvīri beidzot uzklausīs, vietēji uzņēmēji sākuši vākt iedzīvotāju parakstus, lai nepieļautu Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu Valkai. Parakstu vākšana turpināsies līdz šīs nedēļas beigām.
Izsola Ventspils briežu dārza ganāmpulku
Ventspilī netālu no Būšnieku ezera kopš 2006. gada darbojas briežu dārzs. Pašvaldība lēmusi pārtraukt tā darbību, un 38 dzīvnieku ganāmpulks pašlaik tiek izsolīts. Jau pirms diviem gadiem, kad Āfrikas cūku mēra dēļ nācās likvidēt tur mītošās meža cūkas, tika secināts, ka rentablai briežu dārza darbībai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas. 
Pēc zarnu infekcijas izplatīšanās pirmdien Siguldā bērnudārzi pustukši
Pēc zarnu nūjiņas infekcijas konstatēšanas vairākiem bērniem Siguldā sasaukta ārkārtas sanāksme un bērnudārzu vadītāji no pašvaldības saņēmuši norādījumus noskaidrot katra bērna prombūtnes iemeslus. Bērnudārzos veikta ārkārtas dezinfekcija, un visi gaida atbildes no dienestiem, lai saprastu, cik daudzos saslimšanas gadījumos vainojama E.Coli zarnu nūjiņa, kā arī to, kā piesārņotais produkts nonācis bērnu ēdienkartē.
PVD un SPKC noraida sociālajos tīklos pausto par bīstamiem importētiem augļiem
Pirmdien, 16.septembrī, sociālajos medijos izplatītie anonīma satura ziņojumi par risku saslimt ar zarnu infekciju Latvijā, uzturā lietojot ievestos citrusaugļus un arbūzus, ir nepatiesi, norādīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). PVD aicina necelt paniku ar viltus ziņām, bet gan sekot higiēnai, lai nesaslimtu.
Pašvaldību savienība prasa Pūces demisiju
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi premjerministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") aicinājumu pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") demisiju, žurnālistiem otrdien pēc LPS ārkārtas sēdēs paziņoja savienības priekšsēdis Gints Kaminskis. Kariņš savukārt norāda, ka viņš pilnībā uzticas Pūcem.
Sociālie partneri pārsteigti par izmaiņām bezdarbnieku pabalsta izmaksā
Bezdarbnieku pabalstus no nākamā gada izmaksās tikai astoņus, nevis deviņus mēnešus kā līdz šim. Tā nolēmusi valdība, meklējot veidus, kā atrast naudu minimālo pensiju celšanai. Samazinot bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apjomu, plānots ietaupīt 12 miljonus eiro. Šāds solis gan ir pārsteigums sociālajiem partneriem – darba ņēmēju un darba devēju organizācijām, ar kurām plānotās izmaiņas šajā visnotaļ jūtīgajā jautājumā nav apspriestas.
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu. Sūdzas arī par citiem darba tiesību pārkāpumiem un ar atbrīvošanu no amata saistītiem jautājumiem, Valsts darba inspekcijā noskaidroja Latvijas Radio. Kopumā sodīto darba devēju īpatsvars gan ir neliels. Iespējams tāpēc, ka daļa darbinieku, pret kuriem pārkāpums izdarīts, sūdzēties nesteidz.
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis smags, bet stabils
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto trīs bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Intensīvās terapijas nodaļā, telefonintervijā Latvijas Radio sacīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre Zanda Pučuka. Slimnīcā pirmdienas rītā nonācis vēl viens bērns, kura veselības stāvoklis gan šķiet labs.
Ministre: Pašvaldībām jāpārvērtē savi izdevumi vecāko klašu brīvpusdienām
Pirmo līdz ceturto klašu skolēnu brīvpusdienas nākamgad tomēr negulsies tikai uz pašvaldību pleciem, kā to sākotnēji rosināja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Panākts kompromiss, ka pārejas periodā brīvpusdienu izmaksas pašvaldības dalīs proporcionāli ar valsti. Pašvaldību savienībā gan pārmet, ka valsts savu daļu uzņemšoties no pašvaldībām atņemtās naudas. Tikmēr vecāku pārstāvji norāda – lai no kura maciņa, brīvpusdienas arī turpmāk jānodrošina visiem mazajiem skolēniem neatkarīgi no ģimeņu turības.
Jaunākie
Interesanti