ZZS priekšvēlēšanu reklāmās neizmantos Vējoņa vārdu, bet gan vārdus «prezidenta partija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pašvaldību vēlēšanās reklāmās vairs neizmantos Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vārdu un uzvārdu, bet turpinās sevi saukt par "prezidenta partiju", sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs, Rīgas mēra amata kandidāts Armands Krauze.

Viņš skaidroja, ka atsaukšanās uz valsts augstāko amatpersonu ir cieņas izrādīšana. Ņemot vērā Vējoņa lūgumu, ZZS turpmāk reklāmā neizmantos viņa vārda vai uzvārdu, solīja Krauze. Reizē viņš norādīja, ka Valsts prezidents ir publiska amatpersona un nevar iebilst, piemēram, pret fotogrāfiju izmantošanu reklāmā.

Taujāts, kas tiks darīts, ja Vējonim būs iebildumi arī pret jauno pieeju, politiķis norādīja, ka tādā gadījumā abām pusēm būs atšķirīgs viedoklis. Krauze uzsvēra, ka ZZS nevar liegt atsaukties uz faktu, no politiskā spēka ir nācis pašreizējais prezidents. "Mēs esam lepni par to un nenorobežojamies no saviem cilvēkiem," sacīja politiķis.

Vaicāts, vai šāda pieeja nav pretrunā ar Valsts prezidenta statusu kā partejiski neitrālu valsts augstāko amatpersonu, ZZS valdes priekšsēdētājs noliedza, ka reklāmas kampaņa, kurā politiskais spēks sevi sauks par "prezidenta partiju", veidotu šādu pretrunu. Krauze skaidroja, ka prezidents ir neitrāls savos pieņemtajos lēmumos.

Kā ziņots, Vējonim šķiet nepieņemami tas, ka viņa vārds tiek izmantots priekšvēlēšanu reklāmās, tādēļ prezidents gatavo vēstuli ZZS par to, ka viņa vārda izmantošana reklāmās ir jāpārtrauc.

"Kā jau es teicu preses konferencē, kad mani ievēlēja prezidenta amatā, es esmu prezidents, kas ir politiski neitrāls un nepārstāv nevienu politisko partiju. Prezidents pārstāv tautas intereses, un šis princips nav mainījies," žurnālistiem sacīja Valsts prezidents, uzsverot, ka no šādām reklāmām norobežojas.

Vējonis atzīmēja, ka, viņaprāt, vēlēšanās izvēle jāizdara, balstoties nevis uz to, kādas personas tiek reklamētas, bet gan izvērtējot, cik attiecīgā partija ir spējusi darīt konkrētās pašvaldības vai valsts labā, kā arī, kādu jautājumu loku piedāvā konkrētā partija.

"Šie būtu tie principi, pēc kuriem vajadzētu izvēlēties, nevis pēc tā, ka tiek reklamēta viena vai otra amatpersona, vai vienas vai otras amatpersonas bilde tiek ielikta kādā reklāmas izdevumā," uzskata Vējonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti