Žurnālisti prezidenta atteikumu Latvijas Radio nodēvē par muļķību un bīstamu tendenci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts prezidenta Andra Bērziņa rīcība, atsakot interviju Latvijas Radio, ir muļķība un bīstama tendence Latvijas žurnālistikā, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā „Skats no malas” pauda žurnālisti.

„Prezidenta rīcība ir ļoti bīstama, jo viņš leģitimizē tendenci, kas notiek pēdējā laikā Latvijas žurnālistikā, viņš nav vienīgais, - ka amatpersonas nenāk uz intervijām, kur viņam varētu uzdot jautājumus pēc būtības un ir dziļāka izpēte apakšā,” norādīja žurnāliste Inga Spriņģe.

Viņa stāstīja, ka dalību LTV raidījumā „Viens pret vienu” arī atteikušas vairākas amatpersonas, piemēram, Rīgas mērs Nils Ušakovs un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks. Taču šos cilvēkus neuztrauc, ka medijos parādīsies „viena rindiņa par to, ka viņš nav atnācis uz raidījumu, jo mums ir pietiekami daudz komplimentāru mediju un ir iespējams dabūt pirktu saturu”.

Savukārt žurnāliste Madara Fridrihsone piebilda, ka nav jau īsti skaidrs, kurš pieņēmis šādu lēmumu – prezidents personiski vai „kādam prezidenta kancelejā likās, ka varētu uzdot ne īpaši jaukus jautājumus”. Viņa pieļāva, ka intervija atteikta, jo padomnieki tomēr mazliet bīstas no tā, kādas pārdomas prezidentam varētu nākt laukā, jo viņi ir tie, kuriem pēc tam tas viss jāmēģina nogludināt un paskaidrot.

Raidījuma vadītājs Kārlis Streips prezidenta rīcību nodēvēja par absolūti nepieņemamu, bet žurnālists Askolds Rodins uzskata – no prezidenta puses tā ir muļķība.

„Izšķirīgais brīdis tuvojas un cilvēks ir sācis nervozēt,” sacīja Rodins, vērtējot gan intervijas atteikumu, gan prezidenta izteikumus par sieviešu tiesnešu skaitu Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti