Dienas ziņas

Ukrainā turpinās cīņa pret korupciju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Zupas virtuvē Balvos samazina porciju skaitu

Zupas virtuvē Balvos nākas četrkārši samazināt porciju skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Elektrība, īres maksa, produktu cenas un citi sadārdzinājumi ietekmē darbu arī maltīšu izsniegšanas vietās trūcīgajiem iedzīvotājiem. Piemēram, Balvos Latvijas Sarkanais Krusts līdz šim nodrošināja iespēju zupas virtuvē ēdienu saņemt vidēji 80 cilvēkiem dienā, bet tagad līdzekļu pietiek četras reizes mazākam skaitam. Šomēnes paredzēts vērtēt, vai  pakalpojumu turpināt sniegt mazākos apjomos, vai tomēr zupas virtuve jāslēdz pavisam.

Maltīšu izsniegšanas vietā Balvu muižā pusstundu pirms zupas virtuves atvēršanas pulcējas iedzīvotāji. Šī ir pirmā diena, kad aptuveni 80 porciju vietā iespēja saņemt siltu ēdienu būs tikai divdesmit pilsētas mazāk nodrošinātām personām.

Diskusijas par izmaiņām maltīšu izsniegšanas kārtībā Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komitejā aktualizētas pagājušajā vasarā, kad līdzās Eiropas Sociālā fonda finansējumam, kas bija 18 centi vienai porcijai, nācās meklēt papildu 12 centus. Taču arī pērnā gada cena – 30 centi par porciju – nu pieaugusi līdz 70 centiem.

"Tā pati projektu nauda, kas tiek dota no Eiropas fondiem. Iedomājieties – par 18 centiem porciju. Varbūt kartupeli nosvērsim? Varbūt sarkastiski šobrīd es saku, bet padomājam, vai par 18 centiem... Bija laiks, kad to varēja. Mums ir visi resursi izsmelti," sacīja Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komitejas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa.

Porcijas cenu pieaugumu veicināja komunālo pakalpojumu un produktu izmaksu sadārdzinājums. "Elektrība, ūdens, jāņem vērā, ka to dara cilvēks jau ārpus sava darba laika. Tas sadārdzinājums ir uz visu, un uzņēmējam ir arī īre," skaidroja Krūmiņa.

Risinājumu viņa redz pašvaldības atbalstā uz ziemas sezonu: "Mūsu kaimiņu novadā Gulbenē – viņiem ir kopā ar pašvaldību maltīšu izsniegšana. Viņiem ir noteikts: trūcīgie, maznodrošinātie, krīzes situācija."

Pieredze Latvijā ir dažāda. Preiļu un Ludzas novados maltīšu izsniegšanas vietu nav vispār, bet Rēzeknē sociālā dienesta iestādē izsniedz vidēji 40 porcijas vienā reizē, un tas ir tikpat daudz kā pērn.

Balvos atsevišķas iedzīvotāju grupas maltīšu saņemšanai nav noteiktas. "Kad atvērām šo silto maltīšu izdales vietu, mūsu mērķis bija palīdzēt cilvēkam, kuram ir ļoti nepieciešams. Mēs esam pierobeža. Mums cauri brauca ukraiņi, no robežas. Arī šos cilvēkus mēs barojām," pastāstīja Krūmiņa.

"Tas ir ļoti patīkami, ka tas notiek mūsu pilsētā, jo

citreiz, kad nav darba, ir kaut viena izeja, lai nenomirtu no bada.

Tas ir ļoti garšīgi. Katru dienu viss ir savādāk," zināja teikt Balvu iedzīvotājs Romāns.

Uzņēmums, kas gatavo ēdienu zupas virtuvei, apņēmies iedzīvotājiem dalīt arī to pārtiku, kuru dienas laikā nebūs izpirkuši kafejnīcas klienti, tā vismaz pagaidām siltu maltīti nodrošinot lielākam skaitam trūcīgo. Savukārt Sarkanais Krusts vērtēs, vai šāda kārtība veiksmīgi darbojas vai tomēr zupas virtuve jāslēdz ciet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti