Zolitūdes traģēdijas lietā sāk tiesas debates

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Pirmdien Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apelācijas instancē sāktas tiesas debates. Īsi pirms plānotās sēdes apsūdzētais ēkas būvinženieris Ivars Sergets lūdza atgriezties pie tiesas izmeklēšanas, taču Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija noraidīja Sergeta lūgumu, tādējādi prokuratūra sāka debašu runu. 

Zolitūdes traģēdijas lietā sāk tiesas debates
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā tiesa pabeidza izmeklēšanu. Tas nozīmē, ka nu ir laiks tiesu debatēm. Vairākas reizes tiesas sēdi noņēma no izskatīšanas apsūdzētā ēkas būvinženiera Sergeta slimības dēļ. Pirmdien sēde notika, taču tiesnese Iveta Vīgante sēdes dalībniekus informēja, ka pirmdien saņemts iesniegums no Sergeta.

Vīgante stāstīja: "Sergets norāda, ka, gatavojoties tiesas debatēm, viņš ir konstatējis, ka lietā pastāv strīds par to, kura ir kompetentā iestāde, kura ir tiesīga sniegt atzinumu par būvizstrādājuma atbilstību/neatbilstību normatīvajiem aktiem, un to, kādi normatīvie akti bija piemērojami ražotājam būvizstrādājuma ražošanas brīdī. Tāpat norāda, ka lietā ir strīds par to, vai personas, kuras nav būvspeciālisti vai arī būvspeciālisti, kuriem nav sertifikāta būvprojektu ekspertīzē vai būvju ekspertīzē, ir tiesīgi veikt ekspertīzi un sagatavot kompleksās ekspertīzes atzinumu."

Sergetam vēl ir iebildumi. Viņš lūdzis tiesu atjaunot tiesas izmeklēšanu, noskaidrojot iesniegumā minētos jautājumus.

Prokuratūra norādīja uz Sergeta nekorekto rīcību īsi pirms tiesas sēdes nosūtīt iesniegumu ar pielikumiem uz aptuveni 60 lappusēm, ar kuru tik īsā laikā valsts apsūdzība nevar pagūt iepazīties.

Vīgante norādīja: "Jā, varētu šeit gari un plaši runāt par attieksmi, bet no tā nekas šajā situācijā nemainīsies. Lūgums ir iesniegts, un tas ir jāizlemj."

Tāpēc tiesa paziņoja pārtraukumu līdz pirmdienas pulksten 13.00.

Taču vēlāk Sergeta lūgumu tiesa noraidīja, tādējādi prokuratūra sāka debašu runu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti