Dienas ziņas

Bauska piešķir stipendijas rezidentiem

Dienas ziņas

Priekules novada ģimeņu dārzs – velte Latvijas simtgadei

Zirgu sētā nodarbības bērniem

Zirgu sēta Krāslavas novadā rīko nodarbības bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krāslavas novada Kaplavas pagastā zirgu sētā “Klajumi” attīsta tūrismu un izglīto bērnus un jauniešus par zirgkopību, piedāvājot praktiskas nodarbības. Saimniecībā uzskata, ka veicināt izpratni un mīlestību pret zirgiem ir ļoti svarīgi jau agrīnā vecumā.

Šodien cilvēki zirgus vairāk mīl fotogrāfijās un kinofilmās – uzsver zirgu sētas “Klajumi” pārstāvji. Lai to mainītu, saimniecībā Krāslavas novadā pēdējos piecus gadus notiek zirgu kopšanas un jāšanas nodarbības bērniem.

Zirgus voltizēšanai jeb vingrošanai sagatavoja un zināšanas par inventāru, zirgu veselību, raksturu un barošanu apguva četras skolnieces no Krāslavas, Daugavpils un Līvāniem.

Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolniece Paula Olīvija Pundure stāstīja, ka apguva, kā pareizi rikšot un vairāk vadīt zirgu.  

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolniece Ļubamila Abramova pastāstīja, ka visi  grupa kopā bija izjādē “pa dažādām meža takām, katrs uz sava zirga un pat bijām pie Daugavas”.

“Zirgi ir labsirdīgi. Viņi ir paklausīgi un laikam saprot cilvēku. Man viņi patīk,” atzina skolniece.

Ir svarīgi, lai šādas rakstura īpašības būtu tiem zirgiem, ko izmanto darbā ar bērniem. “Klajumi” ir Latvijas Šķirnes zirgaudzētāju asociācijā un audzē Latvijas braucamā tipa genofonda zirgus. Kopā ar tiem nodarbībās piedalās Baltkrievijas braucamā tipa, kā arī Lietuvas smagumvilcēji zirgi.

“Nekāds sporta zirgs, ne Traķenis, Hanovers, Holšteins – tie nebūs īsti piemēroti šādām nodarbībām. Zirgam jābūt ar ļoti stabilu psihi,” skaidroja zirgu sētas “Klajumi” pārstāvis Viktors Piļščikovs.

Nodarbībās bērni attīsta fiziskās spējas, mainās arī viņu raksturs, domāšanas ātrums un veids.

“Caur to voltižēšanu viņš arī pārvar savas bailes. Viņam ir jāatlaiž roka, viņam ir jāpārliek kāja. Un tas noder tālākajā apmācībā, lai varētu veiksmīgi jāt uz zirga,” stāstīja zirgu sētas “Klajumi” pārstāvis Viktors Piļščikovs.

Līdzīga veida apmācības Latgalē notiek arī Rēzeknes novadā, taču tās vairāk paredzētas sporta nolūkam.

“Klajumos” līdz šim jāšanu ar zirgiem apguvuši aptuveni 70 bērni vecumā no 8 līdz 17 gadiem no visa Latgales reģiona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti