4. studija

Operē aknas, mirst no politraumas

4. studija

Šodien pasaulē atzīmē Bezgaumības dienu!

Ziedoņdārzs - visiem vai izredzētajiem?

Ziņu par plāniem Ziedoņdārzā nozāģēt divas kļavas dienu pirms apspriešanas paslēpj nomaļā vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ziedoņdārzā, iespējams, drīzumā nozāģēs divas kļavas, jo tās traucējot parkam blakus esošās mājas rekonstrukcijai. Lielākajai daļai iedzīvotāju savu viedokli par koku zāģēšanu izteikt neizdevās, jo Rīgas dome paziņojumu par publisko apspriešanu bija novietojusi vietā, kur cilvēki nemaz nestaigā.

Katru dienu Inta pastaigājas Ziedoņdārzā, bet uzrakstu, ka notiks publiskā apspriešana, kur cilvēki varēs izteikt savu viedokli par vai pret koku nociršanu, nav pamanījusi. Tāpat atzina citi parka apmeklētāji, un viņiem ir žēl, ka nu koki būs jānozāģe.

Dome plāknsi novietojusi vietā, kur cilvēki nemaz nepārvietojas, tāpēc iedzīvotāji paziņojumu par publisko apsriešanu nemaz nebija pamanījuši.

„Tā vieta vispār nav domāta gājēju staigāšanai. Nekur citur parkā nav šī parka apspriešanas tēma uzlikta. Viņi varēja uzlikt pie Sparģeļa ielas, kur cilvēki staigā, jo šeit ir apstādījumi, tur ir transformatoru mazā būda, kas reāli darbojas. Te neviens nelaiž bērnus, ne paši cilvēki te staigā. Kāpēc viņa tur tika ielikta? Kāpēc tā parādījās tik vēlu, ka tur vispār nevarēja pieiet?” neizpratnē ir Inta, kas ir pret koku nociršanu Ziedoņdārzā.

Savukārt Rīgas domē skaidroja, ka paziņojums izvietots konkrētajā teritorijā dienu pirms publiskās apspriešanas uzsākšanas un par to, ka neviens nav pamanījis paziņojumu, Rīgas dome nav vainīga. Turklāt, ja informācija nav pamanīta parkā, tai var līdzi sekot būvvaldes mājaslapā.

„Šajā gadījumā ieceres attīstītājs paredzējis planšetes izvietot pie fasādes ēkas, ēkai garām iet gājēju celiņš.

Iedzīvotājiem, kas tikai neskatās sev zem kājām, būtu iespējams pamanīt šo planšeti,” sacīja Rīgas domes būvvaldes preses pārstāve Ilze Žūka.

Lai cik mīļš cilvēkam būtu Ziedoņdārzs un vēsturiskie koki, izteikt savu viedokli lielākai daļai cilvēku neizdevās.

„Manuprāt, ja sabiedrība būtu to zinājusi, tad cilvēki būtu aktīvāki. Zīme ir paslēpta tā, lai neviens nelasītu un neietu klāt,” sacīja Inta.

Rīgas domē atzina, ka abu kļavu liktenis vēl neesot izlemts.

Domē vērsās blakus teritorijas Sparģeļu ielā pilnvarotais pārstāvis, kas izteica vēlmi izskatīt iespēju cirst Ziedoņdārza teritorijā esošas divas kļavas, jo ēku paredzēts atjaunot no divu stāvu uz četru stāvu ēku, un šādā gadījumā tuvu augošie koki traucētu.

„Mēs apsekojām šos kokus un kopā ar parka apsaimniekotājiem izskatījām arboristu slēdzienu, ka koki ir bojāti un ilgtermiņā neperspektīvi,” sacīja domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Rīgas būvvaldē gan apgalvoja, ka planšetes ar informāciju par publisko apspriešanu esot uzstādītas atbilstoši Rīgas saistošajiem noteikumiem. Viena plāksnīte koku tuvumā, otra būvvaldē, trešā tuvākajā izpilddirekcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti