Zīli nominē Eiropas Parlamenta viceprezidenta amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (ECR), gatavojoties Eiropas Parlamenta (EP) vadības augstāko amatpersonu vēlēšanām janvārī, savā frakcijas sēdē kā vienīgo EP priekšsēdētāja vietnieka jeb viceprezidenta amata kandidātu nominēja ECR ilglaicīgo viceprezidentu Robertu Zīli (Nacionālā apvienība), informēja grupas pārstāvji.

"Esmu pagodināts pieņemt Eiropas Parlamenta viceprezidenta amata kandidāta nomināciju. Lai arī līdz janvāra slēgtajam balsojumam EP sesijā vēl jāpastrādā, ir gandarījums, ka Baltijas deputātu loma pirmo reizi ir novērtēta arī šādā veidā," norādījis Zīle.

Zīle, kurš strādājis visos EP sasaukumos kopš 2004. gada, ievēlēšanas gadījumā kļūtu par pirmo Baltijas valstu deputātu augstajā amatā.

KONTEKSTS:

EP augstāko amatpersonu ievēlēšanas kārtību nosaka EP reglamenta 15. pants. Parlamenta vadību, tostarp 14 priekšsēdētāja vietniekus pēc noteiktas metodes ievēl aizklātā balsojumā parasti vairākos balsojumos. Priekšsēdētāja vietnieku pienākumos ietilpst plenārsēžu vadīšana, aizstājot EP priekšsēdētāju, viņi ir arī EP Prezidija biedri. Šī parlamenta struktūrvienība ir atbildīga par EP provizoriskā budžeta projekta iestrādes sagatavošanu un visu administratīvo, personāla un organizatorisko jautājumu kārtošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti