4. studija

Kāpēc Lojas kultūras namu jau divus gadus nespēj nodot ekspluatācijā?

4. studija

Vai uz rekonstruētā Salu tilta veidojas jaunas bedres?

Ziepniekkalnā ap daudzstāvu namiem daudzu hektāru platībā plešas izgāztuve!

Ziepniekkalnā daudzu hektāru platībā plešas izgāztuve – pašvaldība netiek galā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Ziepniekkalnā Rīgā, Ozolciema ielas apkaimē, vairāku hektāru platībā izveidojusies izgāztuve. Gadu gaitā nekas nav mainījies - atkritumi tiek izvesti, bet atkal rodas no jauna. Izpilddirekcija un pašvaldības policija pret piegružotājiem pašlaik bezspēcīga.  

Valsts vides dienests vairākkārt ir saņēmis no iedzīvotājiem sūdzības par to, ka šajā teritorijā un tās apkārtnē tiek izmesti sadzīves atkritumi, atzina Valsts vides dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece. 

Visos šajos gadījumos informācija tika nodota tālāk Rīgas pašvaldībai, kuras pienākums ir sakārtot un satīrīt šo teritoriju, norādīja Kļaveniece.

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Teritorijas apsaimniekošanas un attīstības nodaļas vadītāja Tatjana Židele skaidroja, ka “izpilddirekcija savu finanšu resursu ietvaros  kopj šīs teritorijas. 2019. gadā Spodrības mēneša ietvaros tika sakoptas Kazdangas ielas piegulošās teritorijas un izvestas 220 tonnas sadzīves atkritumu, tai skaitā arī tika 300 riepas izvestas”.

“Februāra vidū mēs atkal veicām atkārtoti nelikumīgi novietoto un izmesto atkritumu savākšanu. Tieši no Ozolciema un Kazdangas ielu krustojuma tika izvesti apmēram 30 kubikmetri atkritumu,” informēja izpilddirekcijas pārstāve.

Atkritumi tiekot izvesti, bet tikai daļēji, jo var redzēt, ka daudzas kaudzes tur aizvien ir, arī vietējie iedzīvotāji regulāri palīdz šo teritoriju sakopt, bet atkritumi atkal vairojas.

Lielās talkas organizatoru pārstāvis Kristaps Greckis stāstīja, ka “mūsu talcinieki katru pavasari tur vāc atkritumus, un - kā jau jebkuram cilvēkam - agri vai vēlu apnīk vākt citu cilvēku atkritumus, un līdz ar to es uzskatu, ka šoreiz tur būtu jāpievēršas pašvaldībai stipri nopietnāk”.

Izpilddirekcijā norāda, ka tā ir vērsusies pie Pašvaldības policijas ar lūgumu biežāk patrulēt šajā teritorijā, un tas tiekot darīts! Bet pērn izdevās pieķert tikai vienu šīs  teritorijas piegružotāju.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis atzina, ka pārkāpēju pieķert pie rokas ir problemātiski, jo “pārkāpuma izdarīšanai burtiski ir vajadzīgas minūtes, ja ne pat sekundes, - piebrauc ar automašīnu, izmet un aizbrauc projām”. 

Pārkāpējus varētu ķert videonovērošanas kameras, bet Pārdaugavas izpilddirekcijai ir pieejama tikai viena kamera, kas varētu fiksēt pārkāpumus. Pašvaldība saka, ka tai nav naudas un ka pašvaldība jau tērē līdzekļus, lai pēc tam visus šos atkritumus aizvestu uz poligonu.

“Šajā teritorijā viennozīmīgi vajadzētu uzlikt vairāk novērošanas kameru, kas būtu pieslēgtas Rīgas pašvaldības policijas novērošanas centram. Tad arī varētu identificēt ļaunprātīgos vides piesārņotājus un viņus saukt pie atbildības,” atzina Židele.

“Rīgas pilsētas budžets ir tāds, kāds viņš ir, un naudiņas ir tik, cik ir, un šobrīd mums ir iedalīta viena kamera. Ceram, ka šogad, apstiprinot budžetu, būs kādas izmaiņas un varēsim vairāk kameru izvietot,” sacīja izpilddirekcijas pārstāve.  

Savukārt Greckis pieļāva, ka “pašvaldības varētu šajos melnajos punktos novietot bezmaksas konteinerus, lai cilvēki piebraucot izmestu savus atkritumus šajā konteinerā, un arī pašvaldībai būtu stipri lētāk, vieglāk un ātrāk šos atkritumus no tās vietas aizvest”.

Gadiem ilgi šis ir tā saucamais “melnais punkts”, bet risinājuma joprojām nav. Kaut kas tiek savāks un aizvests uz poligonu, bet pēc pāris nedēļām - viss atkal piemēslots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti