Rīta Panorāma

Izrāde "Reiz Jaungada nakti"

Rīta Panorāma

Saruna ar Dinu Šmitu - holdinga AS "Repharm" ģenerāldirektoru

Ziemassvētkus gaidot: Labdarība

Ziemassvētkus gaidot: kā var palīdzēt līdzcilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Ziemassvētki vienmēr ir bijuši arī dāvināšanas laiks, kad paraugāmies apkārt, kā varam sniegt palīdzību līdzcilvēkiem. LTV raidījums "Rīta panorāma" apkopoja dažas no labdarības iespējām, ko šogad vēl varat pagūt īstenot.

Ziemassvētki tradicionāli ir dāvināšanas laiks, veltot uzmanību ne vien saviem tuvajiem, bet arī trūcīgajiem un nelaimē nokļuvušajiem. Iespējas palīdzēt līdzcilvēkiem šobrīd ir visdažādākās.

"Aicinu ienākt "ziedot.lv" mājaslapā, kur mums ir vairāk nekā 30 labdarības projekti, kuriem vajadzīgs mūsu atbalsts. Vieglākais ir noziedot naudu, piemēram, piepildīt kāda bērniņa sapni, ka viņš nākamgad varētu staigāt, vai palīdzēt vēža slimniekiem.

Vēl Ziemassvētku laikā es aicinu pievērst uzmanību ziedojumu kastītēm, kas ir dažādās vietās gan Latvijas Pastā, gan veikalos. Trešā lieta, ko es aicinātu darīt, ir padomāt par reālām dāvanām gan senioriem, gan trūcīgām ģimenēm. Tās var nest uz "ziedot.lv" biroju Indrānu ielā 13," klāsta labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Viena no vērienīgākajām Ziemassvētku labdarības akcijām pēdējos gados ir labdarības maratons “Dod pieci”, ko organizē Latvijas Radio kopā ar Latvijas Televīziju un "Ziedot.lv". Pērn šīs akcijas laikā tika saziedoti 190 000 eiro. Šogad labdarības maratons startēs 17. decembrī. 

"Pirmo reizi esam nonākuši Doma laukumā. Tur, kur mums bija jābūt jau no paša sākuma. Ceturtais gads akcijai. Fundaments nemainīgs – trīs dīdžeji, sešas dienas, viena studija, dīdžeji neiet ārā un visu diennakti spēlē dziesmas par ziedojumiem.

Viena dziesma par 5 eiro nozīmē palīdzību tām ģimenēm, kas nolems savā paspārnē uzņemt kādu no 1200 bērniem, kas dzīvo bērnunamos," skaidro radio "Pieci.lv" dīdžejs Toms Grēviņš.

Jau sesto gadu pēc kārtas Rīgā, netālu no Brīvības pieminekļa darbojas "Laimas" labdarības namiņš. Organizatori šogad plāno iepriecināt 1600 bērnu. Palīdzēt gribētājiem jādodas uz namiņu vai jāapmeklē mājaslapa "laimasnamins.lv",  jāizvēlas bērns, kuram palīdzēt, un jāiegādājas viņam dāvana.

"Bērni ir uzrakstījuši un uzzīmējuši savas vēlmes. Šīs vēlmes ir ļoti dažādas, sākot no krāsu zīmuļiem, rotaļlietām, grāmatām, leļļu ratiem, sporta inventāra, mūzikas instrumentiem, un ir arī dažādas neordināras vēlmes, piemēram, vēlas sunīti vai "CocaColu", zivtiņu akvārijā. Ir arī lielākas vēlmes - pēc planšetēm, velosipēdiem," stāsta SIA "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāve Lineta Mikša.

Citu iepriecināšana ne vienmēr nozīme naudas tērēšanu dārgām dāvanām. Dakteri klauni aicina visus uz savu veikalu tirdzniecības centrā “Spice”.

"Visus rokdarbus, ko jūs taisīsiet mājās kopā ar saviem mīļajiem, jūs variet atnest uz Dakteru klaunu veikalu, kur tie tiks pārdoti cilvēkiem, kuri vēlas saviem mīļajiem siltas, foršas dāvanas. Visi ziedojumi, kas tiks saņemti par šīm dāvanām, nonāks bērnu labsajūtas veicināšanai slimnīcā, tiem, kuriem tas ir visvairāk vajadzīgs," saka biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.

Labdarības iespējas Ziemassvētku laikā tiešām ir ļoti plašas. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko veidu, kā palīdzēt citiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti