Dienas ziņas

No 1. janvāra ievērojami pieaugs gāzes tarifi

Dienas ziņas

Vides objektos informē par invazīvajām sugām

Ziemassvētki tirdziņi apkaimēs nevis Vecrīgā

Ziemassvētku tirdziņi Rīgā šogad – mazāk centrā un vairāk apkaimēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar Covid-19 ierobežojumiem sākotnēji bija iecerēts šogad liegt rīkot ierastos Ziemassvētku tirdziņus.  Novembra beigās valdība gan nolēma tos tomēr atļaut. Taču ne visur organizatori bija gatavi pēdējā brīdī tos sarīkot. Tieši šī iemesla dēļ ierastais Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā šogad nenotiks. Tirdziņi šogad vairāk notiks tālāk no pilsētas centra. 

Šogad Adventes laikā Doma laukums Rīgā ir neierasti tukšs un kluss. Lai baudītu Ziemassvētku tirdziņa atmosfēru, rīdziniekiem un pilsētas viesiem jādodas uz citiem pilsētas rajoniem. Piemēram, Kalnciema kvartāla tirdziņā tirgošanās rit pilnā sparā. 

“Mums tirgū jau ir izveidojusies kopiena, un tirgotāji ir uzticami, seko līdzi, spējam ātri reaģēt,” pastāstīja Kalnciema kvartāla un Āgenskalna tirgus projektu vadītāja Darja Trizna.

Kalnciema tirgū iespējams tikt pie vietējo meistaru gatavotiem noderīgiem un arī neparastiem priekšmetiem, rotām, apģērba vai gardumiem. 

Piemēram, Kārlis tirgo pašu rokām darinātus virtuves dēlīšus. Viņš stāstīja: “Dažādas formiņas, cilvēkiem patīk ļoti. Produkciju mums diezgan vienkārši sagatavot. Izdarām to ātri. Bet tirdziņi forši – laiks ideāls, cilvēku daudz.”

Tirdziņa apmeklētāji arī ir priecīgi un Latvijā darinātos produktus izvēlas Ziemassvētku dāvanām.

“Esmu sapircis dažas dāvaniņas priekš bērniem un mīļiem cilvēkiem. Bija satraukums, labi, ka sanāca, ka tomēr ir šie tirdziņi. Var pastaigāties ar bērniem un sapirkt Latvijas labumus,” sacīja Artjoms.

“Būtu jau jaukāk bez maskām, bet ko darīt – ko vajag, to vajag. Ir arī savs bonuss, kad mazāk cilvēku, ar bērnu drošāk un vieglāk,” norādīja tirdziņa apmeklētāja Katrīna.

Arī Vērmanes dārza "Pastaigu tirgū" ir iespēja iegādāties Latvijas dizaineru un amatnieku darinājumus, kā arī karstos dzērienus un uzkodas. Tirgotāja Dace atzīmēja: “Piektdien bija labāk, bet šodien sliktāks laiks, tad mazliet sliktāk iet. Bet vēl priekšā četras stundas. Viss būs labi. Paldies organizatoriem!”

“Nu sildās, jā – laiks drēgns, līst. Cilvēki pērk gan karstvīnu, gan karsto dzērienu,” sacīja tirgotājs Ilja.

Arī Āgenskalna tirgū visās decembra nedēļas nogalēs norisināsies Ziemassvētku tirgus, kur iespējams iegādāties Latvijas zemnieku, mājražotāju un amatnieku izstrādājumus – visu nepieciešamo Ziemassvētku sagaidīšanai. Šeit arī valda īpaša rosība, jo atšķirībā no Kalnciema kvartāla un Vērmanes dārza tirdziņiem, kur ieeja tikai ir ar Covid-19 sertifikātiem, Āgenskalnā tirgošanās notiek ''sarkanajā režīmā''. 

KONTEKSTS:

Ielu tirdziņi, tostarp Ziemassvētku tirdziņi, kas līdz šim bija liegti, tomēr drīkstēs notikt "zaļajā režīmā" – tātad būs pieejami personām ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, lēma valdība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti