Ziemas atpūtas iespējas Daugavpils novadā – muižas, parki, skatu torņi un dabas takas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kamēr valstī Covid-19 izplatības dēļ valda dažādi ierobežojumi un daudzas kultūras un tūrisma vietas un apskates objekti ir slēgti apmeklētājiem, pašvaldības un tūrisma uzņēmēji aicina šo ziemas laiku vadīt dabas objektos. Daugavpils novads savā mājaslapā izvietojis to objektu klāstu, kur sniegoto ziemu vadīt vislabāk. Un tas nav tikai slēpošanas trašu apmeklējums. Visvairāk sniega var ieraudzīt mežos un dabas takās, un Daugavpils novadā šajā ziņā ir ļoti plašs dabas objektu piedāvājuma klāsts un varianti, kā pavadīt neaizmirstamas un aizraujošas brīvdienas dabā, elpojot svaigu gaisu un gūstot pozitīvas emocijas. 

Ziemas atpūtas iespējas Daugavpils novadā – muižas, parki, skatu torņi un dabas takas
00:00 / 04:10
Lejuplādēt

Daugavpils novadā šādā ziemīgā laikā ir, ko redzēt, aicinot apmeklēt novada dabas objektus, norādīja novada domes Dabas resursu nodaļas vadītāja, bioloģe Jolanta Bāra.

„Ir sasnidzis ļoti daudz skaista, balta sniega, sniega kārta ir pamatīga, koki ir sniegā, un beidzot var sanākt ļoti skaistas bildes. Pirmkārt, jau aicinām uz krāšņajiem Daugavas lokiem, tur ir daudzas jaukas vietas – Slutišķu sādža, kur šobrīd ir klusi, tikpat kā neviena nav, var pienākt pie Daugavas, paskatīties pāri uz mežiem un laukiem. Arī Dinaburgas pils taku var apmeklēt, bet jāraugās, ka kāpnes var būt apledojušas, un jābūt uzmanīgiem un rūpīgi jāskatās, kur var nokāpt. Tāpat var uzkāpt Vasargelišķu skatu tornī,” par iespējām pavēstīja Bāra.

Uzkāpjot 21 metru augstajā Vasargelišķu skatu tornī, elpa aizraujas: no putna lidojuma augstuma te redzamas baltas, apsnigušas ainavas un gleznainie Daugavas loki. Netālu arī Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejā. Kraujas augstums ir ap 40 metriem un garums 400 metri.

Šobrīd, kad ir dziļa sniega sega, lai apskatītu šos objektus dziļāk Daugavas loku parkā, jābūt gan augstākam auto, gan labām ziemas riepām un arī piemērotiem apaviem.

Bet mazāk ekstrēmu piedzīvojumu cienītāji var doties uz citiem parkiem, piemēram, uz Daugavas kreiso krastu, izbraukumā aicināja Bāra.

„Ir jauki šobrīd aizbraukt uz mūsu novada muižu parkiem, visskaistākais un krāšņākais varētu būt Vecsalienas pagastā Červonkas muižas pils parks blakus Červonkas muižas pilij un muižas apbūvei. Tas ir 3 hektārus liels brīvā plānojuma parks ar vismaz 14 eksotisko koku sugām. Muižas pils sarkanā ēka pašlaik ļoti skaisti kontrastē ar balto sniegu. Bet parkā var atrast tradicionālos seno muižu parku kokus. Lapegles, ir seni veci ozoli. Ir arī viens sens un liels riekstkoks, ar plašu vainagu, koks ražo riekstus, rudeņos tos var te salasīt, arī tagad, parokoties zem sniega, var kādu riekstu arī atrast,” stāstīja Bāra.

Vēl plašāks pastaigām ir Jaunsventes parks. Tā platība ir vairāk nekā 5 hektāri, un tur aug 27 dažādas koku sugas.

„Katru dienu mūsu parku kāds apmeklē. Brauc ļoti daudz no pilsētas. Te ir interesenti, seni koki, četri no tiem ir ļoti aizsargājami. Te, piemēram, ir osis ar neparastu stumbru, tas varētu būt pat 160 gadus vecs,” norādīja parka pētniece Raisa Strode.

Koki ir vesela pasaule, ko pētīt, vērīgākajiem tajos ir ko atrast arī ziemā, savā pieredzē dalījās bioloģe Bāra: „Ziemā uz koku stumbriem var papētīt ķērpjus un sēnes. Lai cik tas varbūt neliktos dīvaini, arī šobrīd var savākt sēņu ražu. Tieši šobrīd ir izaugušas samtainās ziemenes, var tās meklēt lapu kokos, vecās ābelēs. Tās ir tādas mazas sēnītes uz tumša kātiņa.”

Dabas mīļotāji Daugavpils novadā var iegriezties arī mini zoodārzos, tie novadā ir vairāki, bet sporta un aktīvās atpūtas cienītājus gaida slēpošanas bāze “Egļukalns”. Te gan striktāki drošības noteikumi – ierobežots apmeklētāju daudzums un obligāti jālieto maskas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti