Zemledus makšķerēšanas sezona aizkavējas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Lai arī Latgalē uz dažiem ezeriem šoziem jau ir bijuši pirmie zemledus makšķerēšanas mēģinājumi un no ūdens vilkti arī pirmie ielūzušie makšķernieki, īstā ziema ar ziemas "copi" tā arī nav sākusies.

Slēpošanas kalni šajā nedēļas nogalē jau atklājuši sezonu, kamēr makšķernieki uz ziemas "copi" vēl tikai cer. Lai arī Latgalē uz dažiem ezeriem šoziem jau ir bijuši pirmie zemledus makšķerēšanas mēģinājumi un no ūdens vilkti arī pirmie ielūzušie makšķernieki, īstā ziema ar ziemas "copi" tā arī nav sākusies. Tas ir ne tikai pārdzīvojums ziemas makšķerēšanas un svaigu zivju cienītājiem, un bet arī neražas gads makšķernieku veikaliem un zivju barības ražotājiem un tirgotajiem. Par šīm nedienām plašāk mūsu Latgales novada korespondentes Silvijas Smagares ierakstā:

Ja citus gadus makšķernieku veikalos šajā laika pieprasītākā prece ir motilis, mormiškas un bļitkas jeb auziņas, tad šogad gan motiļu audzētājiem, gan ēsmas un ziemas "copes' inventāra tirgotājiem ir neražas gads. To apliecina ik vienā makšķernieku veikalā, gan pārdevēji, gan pircēji.

"Būtu sals, varētu doties ziemas copē, man ļoti patīk zemledus makšķerēšana, taču pagaidām nekā, lai arī esmu šī pasākuma piekritējs."

Tieši silto ziemas laika apstākļu dēļ ziemas copmaņiem vēl nav bijusi vajadzība iegādāties zemledus makšķerēšanas lietas, stāsta makšķernieki, kuriem lielākoties uz ledus šoziem tā arī nav būts, lai arī ir novērojumi, ka ap ziemassvētkiem Latgales pusē pirmā ziemas "cope" uz dažiem ezeriem tomēr ir bijusi un dažiem tradicionāli ar neveiksmīgiem piedzīvojumiem, stāsta zemledus makšķerēšanas cienītājs Jānis Silovs

Pirmais ledus ir daudz drošāks kā pēdējais. Galvenais iemesls ledus stabilitātei ir sniega neesamība un sals, pagaidām tieši labs sals vēl nav bijis, tāpēc gan glābšanas dienestu speciālisti un arī mediķi uz mēģinājumiem kāpt uz pirmā ledus ir skeptiski. Turpina mediķi Inna Gavrilova

Gluži kā kalnu slēpotājiem sals un sniegs svarīgs lai baudītu ziemas priekus, tā arī zemledus makšķerniekiem ziemas "cope" ir īpašs un ļoti gaidīts pasākums, stāsta makšķernieki. Šobrīd zemledus makšķerniekiem svarīgākais ir sals, kas ļautu ūdenskrātuvēm pārklāties ar stabilu un drošu ledu, tā būtu iespēja ieurbties leknākajā zivju vietā un baudīt ziemas "copes" priekus"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti