Dienas ziņas

Dižozolu sakopšanas talka Rumbas pagastā

Dienas ziņas

Arī Jelgavā reiz bija profesionāls teātris

Paaugstināt karstā ūdens temperatūru būšot grūti

Zemgales pašvaldības: Paaugstināt ūdens temperatūru leģionāru slimības apkarošanai būšot grūti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc atklātajiem leģionāru slimības gadījumiem Veselības ministrija iecerējusi noteikt, ka karstā ūdens temperatūrai, arī sasniedzot dzīvokļus, jābūt ne zemākai par 55 grādiem, jo tas ļauj iznīcināt slimības izraisītāju. Bet Zemgales pašvaldībās skaidro, ka tas ir praktiski neiespējami.     

Normatīvais akts, kas nosaka, ka karstā ūdens temperatūrai jābūt ne zemākai par 55 grādiem attiecas vien uz jaunbūvēm vai rekonstruējamām mājām, bet vairums ēku būvētas vēl padomju gados. Bauskā kopš 2013. gada, kad kādā namā tika atklāta legionellas baktērija, no katlu mājas ūdens tiekot padots 70-75 grādu temperatūrā, bet siltummezgli noregulēti uz 53-55 grādiem.

 SIA''Vides serviss'' valdes locekle Linda Tijone skaidro - lai šādu temperatūru nodrošinātu dzīvokļos, “nepieciešams noņemt visus ierobežojumus, kas ir siltummezglā, un sekas ir tādas, ka ātrāk aizkaļķosies caurules un iedzīvotājiem jāparedz lielāki izdevumi”.

Iedzīvotāji gan visbiežāk nav gatavi maksāt par sistēmas papildu skalošanu, turklāt vairums uzrunāto baušķenieku ar saņemto pakalpojumu ir apmierināti un no legionelozes infekcijas nebaidās.

Iecavas dzīvokļu komunālās saimniecības vadītājs stāsta, ka parasti ūdens temperatūra sistēmā esot aptuveni 50 grādi, bet tas, kāda tā nonāk pie patērētājiem, atkarīgs no ūdens plūsmas, ko ietekmē ne tikai patērētājs, bet arī vecās caurules.

Legionellas baktērija var savairoties arī tad, ja aukstais ūdens ir pārāk silts. Tam būtu jābūt aukstākam par 20 grādiem.

Pēc saslimšanas gadījuma Aizkrauklē  veiktas kontrolanalīzes trīs ēkās Bauskā, kuru rezultāti vēl neesot zināmi, bet Iecavā pirmdien uz divām stundām ūdens temperatūra sistēmā paaugstināta līdz sešdesmit grādiem, pie kuras baktērija tiek iznīcināta.

Lai izvairītos no saslimšanas ar leģionāru slimību, svarīgi ir arī regulāri tīrīt un dezinficēt krānus, kā arī notecināt ūdeni, līdz tas sasniedz vismaz 50 grādu temperatūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti