Zemgales pašvaldības nevēlas pārņemt vietējos ceļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Ja finansējums netiek palielināts, tad pašvaldības saņems tikai problēmas un tāpat nekas nemainīsies, pārliecināti Aucē un citos Zemgales novados, komentējot Satiksmes ministrijas (SM) ieceri nodot pašvaldībām vietējo ceļu uzturēšanu.

Pie pašreizējiem laika apstākļiem brauktuves vienlaikus ir gan bedrainas, gan slapjas un vietumis arī slidenas. Un vairs nav lielas starpības, vai tie valsts vai pašvaldību ceļi. Autovadītājs Vairis stāsta: „Es diezgan daudz braukāju arī ārpus Latvijas. Tu vari gulēt un tu jūti, ka tu esi iebraucis Latvijā. Tas tik tiešām ir redzams.”

Auces novadā pašvaldības ceļi kopumā ir gandrīz 300 kilometri. Viena kilometra uzturēšanai gadā paredzēti 348 lati, no kuriem ieilgusī ziema jau paņēmusi 40%, un tas nozīmē, ka vasarā kārtīgi remontdarbi atkal izpaliks. Tikpat un dažviet pat sliktākā stāvoklī ir arī vietējās nozīmes valsts ceļi, kurus SM kopā ar tam paredzēto finansējumu iecerējusi nodot pašvaldībām. Tādejādi tās pašas varētu izvēlēties, kuru ceļa posmu ziemā tīrīt biežāk un kuru remontēt.

Pašlaik pēc normatīviem C klases ceļi jāattīra no sniega vai jānogreiderē četras reizes sezonā. Auces novada izpilddirektors Aldis Lerhs (LZS) atzīst, ka ideja jau nav slikta, tomēr pašreizējā situācijā tas nozīmētu pārņemt tikai problēmas: „Esam gatavi pārņemt ceļus ar saprātīgu finansējumu, ar skaidru vīziju, kā līdzekļi autoceļu uzturēšanai dinamiski pieaug, un lai mēs viņus arī varētu uzturēt, jo kā mēs izbraucām. Jūs redzējāt, ka faktiski ceļi jau ir sabrukuši. Pārņemot šādā stāvoklī, es neredzu... mēs pārņemsim tikai problēmu, un tad mēs būsim tie vainīgie”

Neizpratnē par šādu piedāvājumu ir arī autovadītāji, kuriem ik dienas jābrauc pa lauku ceļiem. Autovadītājs Mareks pārliecināts: „Es domāju, ka viss atkarīgs no līdzekļiem, kādi tiks piešķirti pašvaldībai. Ja yikpat trūcīgi kā tagad, tad es domāju, ka, protams, nekas nemainīsies.”

Pašlaik pašvaldību pārraudzībā ir 39 000 kilometri ceļu, bet valsts - nedaudz vairāk par 20 000, no tiem 13 000 vietējas nozīmes autoceļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti