Zemgalē tiesās māti par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar bērnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Austrumzemgales prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta sieviete par to, ka cietsirdīgi un vardarbīgi apgājās ar savu mazgadīgo bērnu, nodarot ar to viņam psihiskas un fiziskas ciešanas, informēja prokuratūrā.

Kā izriet no apsūdzības, sieviete, apzinoties, ka viņas mazgadīgais bērns ir materiāli un emocionāli atkarīgs no viņas, pavirši un nevērīgi pildīja bērna aprūpes pienākumus, pameta bērnu novārtā, atstājot viņu bez uzraudzības, aprūpes, kopšanas un uztura. Konfliktos ar bērnu viņa lietoja necenzētus vārdus un nenodrošināja bērna vecumam atbilstošu un drošu vidi, kā arī emocionālās un fiziskās vajadzības. Turklāt pagājušā gada rudenī apsūdzētā sieviete, dusmu vadīta, tīši iesita pa seju savam mazgadīgajam bērnam un sāka viņu žņaugt, pēc kā izteica viņam draudus nogalināt, ja bērns par notikušo kādam izstāstīs. 

Tādā veidā apsūdzētā māte vardarbīgi un cietsirdīgi apgājās ar savu mazgadīgo bērnu, nodarot viņam fiziskas un psihiskas ciešanas, kas ietekmēja mazgadīgā bērna attīstību, jo tā neatbilst viņa vecumposmam. 

Bērnam tika konstatēta sociāli pedagoģiska ielaistība, disfunkcionāli priekšstati par starppersonu attiecībām, kā arī asociālas uzvedības iezīmes, kas var radīt paliekošas sekas bērna tālākai psihiskai attīstībai.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai.

Prokuratūra atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti