Zemgalē notiks reģiona skolēnu zinātniskā konference - konkurss

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Trešdien, 31.martā pulksten 10 Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā, Svētes ielā 33 atklās vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu Zemgales reģionālo zinātnisko konferenci - konkursu.


Šādu pasākumu pirmo reizi organizē Jelgavas Reģionālais pieaugušo izglītības centrs (JRPIC) sadarbībā ar Zemgales Plānošanas reģionu (ZPR) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un tajā ar saviem zinātniski pētnieciskajiem darbiem piedalās reģiona vidusskolēni - pilsētu un novadu konkursa uzvarētāji. Konkursa mērķis ir palielināt skolēnu intelektuālo potenciālu un radošumu, veicinot zināšanu sabiedrības attīstību, rosinot skolēnus pievērsties studijām augstākās izglītības iestādēs un darbībai zinātnē.

Zemgales reģionālajam konkursam pavisam pieteikti 142 darbi 22 sekcijās no Jelgavas un Jēkabpils, kā arī no 20 novadu vidusskolām. Bez tam konkursā būs pārstāvēti arī Engures, Jaunpils, Kandavas un Tukuma novada vietējā konkursa laureāti.

Reģionālajam konkursam iesūtīto zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā pavisam iesaistīti vairāk nekā 80 Latvijas Lauksaimniecības universitātes dažādu fakultāšu un katedru mācību spēki - eksperti, kuru uzdevums ir novērtēt gan darbu saturisko kvalitāti un noformējumu, gan prasmes prezentēt pētījumā gūtos rezultātus.

Visvairāk - 66 darbi iesniegti dabaszinātņu sekcijās, 44 - humanitāro un 32 sociālo zinātņu sekcijās. Tā kā atbilstoši konkursa nolikumam vienam darbam drīkst būt arī vairāki autori, aplēsts, ka pavisam reģionālajā konferencē - konkursā piedalīsies aptuveni 180 dalībnieku, bet visu notiekošo vēros arī prāvs skaits skolotāju un pašvaldību pārstāvju.

Pasākums noorganizēts tā, lai darbus aizstāvējušos dalībniekus operatīvi ar autobusu nogādātu Jelgavas pilī, kur īpaši sagatavotu informatīvu programmu viņiem piedāvās universitātes studenti un darbinieki. Paredzēts, ka vidusskolēni šajā dienā varēs apmeklēt Jelgavas pils muzeju un Kurzemes hercogu kapenes, noklausīties priekšlasījumu gan par LLU vēsturi tās pastāvēšanas 70 gados, gan par universitātē piedāvātajām studiju programmām. Tāpat interesenti varēs noskatīties videofilmu par universitātes studentu dzīvi Jelgavā un tās pilī, iepazīties ar informatīvo materiālu izstādi, apmeklēt LLU galvenajā mītnē izvietotās fakultātes.

Konferences noslēgums LLU aulā sāksies pulksten 16. Notiks studentu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncerts un konkursa laureātu apbalvošana. Visi, līdz reģionālajam konkursam nokļuvušie dalībnieki saņems Zemgales Plānošanas reģiona Atzinības rakstu, bet pirmās vietas ieguvēji katrā no sekcijām - arī pārsteiguma balvu un Jelgavas Inovāciju centra Biznesa inkubatora uzaicinājumu bez maksas izmantot labāko speciālistu sniegtos pirmsinkubācijas pakalpojumus. Savukārt LLU vadība nominēs tos konkursa laureātus, kuriem vasarā būs rasta iespēja ārpus konkursa kļūt par pirmā kursa studentiem kādā no izraudzītajām studiju programmām. Tāpat paziņos to Zemgales konkursa dalībnieku vārdus, kuri būs izvirzīti dalībai Latvijas Skolēnu zinātniskajā konferencē, kas aprīļa beigās notiks Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti