Zemessardzes Studentu bataljons iesaistās labdarības maratonā «Dod pieci!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljona zemessargi labdarības maratonā "Dod pieci!" vāc ziedojumus no vardarbības ģimenē cietušo atbalstam.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Studentu bataljona zemessargi aktīvi ziedo naudu, lai palīdzētu cilvēkiem, kas ir cietuši no vardarbības ģimenē. Ziedojumus paredzēts nodot stikla studijā Doma laukumā pirms akcijas noslēguma 22. decembrī.

"Mūsu kā karavīru pienākums ir aizstāvēt valsti un savu ģimeni. Dienests Zemessardzē ir brīvprātīgs. Mēs esam šeit, jo mums rūp mūsu valsts un sabiedrības drošība. Vardarbība ģimenē tiešā veidā apdraud visu sabiedrības drošību. Mūsu pienākums ir cīnīties pret to. Ziedojot naudu, mēs parādām savu nostāju – mums nav vienalga!" stāstīja Studentu bataljona štāba virsseržants Mārtiņš Baltais.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti