Dienas ziņas

Situācija Pļaviņās

Dienas ziņas

Jāievēro biodrošība putnkopības nozarē

Zemessardzes 3. brigādei jauns komandieris

Zemessardzes 3. brigādei jauns komandieris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Zemessardzes 3. brigāde ir lielākā, un tās pārvaldībā ir septiņi bataljoni – Rēzeknē, Daugavpilī, Preiļos, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Gulbenē un Alūksnē. Divus gadus brigādi vadīja pulkvežleitnants Ervīns Kopeika. Nupat viņš saņēmis dienesta paaugstinājumu un kļuvis par Rīgas Zemessardzes štāba priekšnieku. Līdz ar to 3. brigādes vadībā notikusi maiņa, un turpmāk to vadīs pulkvežleitnants Māris Simsons no Tukuma.

Jaunais komandieris apņēmies turpināt projektus par tā dēvētās Latgales rotas, kā arī paaugstinātas gatavības rotu izveidi un organizēt kolektīvo mācību nometnes gan valsts, gan starptautiskā līmenī.

Būt par Zemessardzes brigādes komandieri – tas ir liels izaicinājums un atbildība – tā par līdzšinējiem amata pienākumiem stāsta pulkvežleitnants Kopeika. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība sākotnēji iecerēja, ka viņš Zemessardzes 3. brigādi komandēs vismaz trīs gadus, taču pēc viena gada un desmit mēnešiem pieņemts lēmums par paaugstinājumu un Ervīns Kopeika dienestu turpinās Rīgā Zemessardzes štāba priekšnieka amatā.

"Mūsu uzdevumi un atbildības jomas ir pieaugušas. Un man šodien ir vienkārši jāpaziņo par to, ka es esmu izvēlējies atņemt jums līderi. Kopā jūs esiet paveikuši ļoti lielus uzdevumus. Esiet vieni no labākajiem bruņotajos spēkos, esiet piedalījušies multinacionālos vingrinājumos," teica NBS komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš.

Zemessardzes 3. brigāde ir lielākā Latvijā, teritorijas ziņā tā aptver trešdaļu valsts, un tās dienestā darbojas ap 3000 cilvēku.

Gandrīz divus gadus vadot šo brigādi, Kopeika uzsāka vairāku jaunu projektu īstenošanu.

Tagad Zemessardzes 3. brigādes komandieris ir pulkvežleitnants Māris Simsons. Ar militāro dienestu viņa ikdiena saistīta jau vairāk nekā 15 gadus, un pieredze gūta arī starptautiskās operācijās Irākā un Afganistānā.

"Profesionāli dienestā es esmu kopš 1993. gada, kad uzsāku kā obligātā militārā dienesta karavīrs, Zemessardzei pievienojos 2014. gadā kā bataljona komandieris, pirms tam ar Zemessardzi biju saistīts dienesta jautājumos, bet pastarpināti," teica Simsons.

Pieņemot Zemessardzes 3. brigādes karogu, Simsons apliecināja gatavību stāvēt un krist par Latviju. Viņš ir izvirzījis arī četrus galvenos pamatuzdevumus.

Piemēram, turpināt projektu par kaujas atbalsta rotas izveidi Latgalē un rūpēties par rotu kaujas gatavības paaugstināšanu.

"Katrs bataljons attīstīs rotas līmeņa vienību, kas būs ar augstāku gatavību kā pārējās. Tas nozīmē arī labāk ekipētas, labāk apmācītas. Un īpaši skatāmies uz kolektīvo apmācības nometņu organizēšanu gan pamatapmācībai, gan arī vada nodaļas līmeņa apmācībai. Tā kā tur arī mums ir vajadzīgi jauni zemessargi," saka Simsons.

Zemessardzes 3. brigādes komandieru maiņas ceremonijā mainījās arī Zemessardzes 32. kājinieku bataljona komandieri: līdzšinējā komandiera pulkvežleitnanta Jāņa Riteņa vietā tagad strādās pulkvežleitnants Aivars Leicāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti