Ždanoka plāno nolikt EP deputātes mandātu un iesaistīties Saeimas vēlēšanu kampaņā

Politiķe Tatjana Ždanoka plāno nolikt Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandātu un iesaistīties partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) vēlēšanu kampaņā.

Ždanoka aģentūrai LETA pastāstīja, ka šonedēļ jau vērsusies EP ar iesniegumu par mandāta nolikšanu un drīzumā plāno atgriezties Latvijā.

Viņa iecerējusi vadīt LKS priekšvēlēšanu kampaņu, bet viņas dalība vēlēšanās būšot atkarīga no Satversmes tiesas (ST) lēmuma.

Saeimas vēlēšanu likums pašlaik liedz vēlēšanās piedalīties personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka ST ir apstrīdējusi noteiktos vēlēšanu tiesību ierobežojumus padomju komunistu aktīvistiem.

Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies kompartijā, tāpēc vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Paredzēts, ka Ždanokas vietu EP ieņems LKS politiķis Miroslavs Mitrofanovs, kurš EP vēlēšanās 2014.gadā palicis pirmais "aiz svītras". Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem LKS uzsver, ka tas saglabāšot EP tribīni "Latvijas krievu balsīm". Mitrofanovs turpināšot darboties krievu skolu aizstāvju organizācijā.

LKS uzsver, ka 2018.gads ir "izšķirošs Latvijas krievu liktenī".

"No mums ir atkarīgs būt vai nebūt krievu skolām, vai mēs nosargāsim tiesības uz dzimto valodu nākamajām paaudzēm," paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda LKS pārstāvji.

Pašlaik LKS Saeimā nav pārstāvēta. Iepriekšējās vēlēšanās 2014.gadā LKS nepārvārēja 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā.

Ždanoka strādājusi trīs EP sasaukums pēc kārtas. Pirmo reizi EP viņa ievēlēta 2004.gadā. Politiķe EP pārstāv Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupu.

Kā liecina informācija EP mājaslapā, šajā laikā Ždanoka kā locekle darbojusies Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejā, Lūgumrakstu komitejā un Nodarbinātības un sociālo lietu komitejā. Pēdējās divās komitejās kā locekle viņa darbojas arī patlaban.

Viņa bijusi arī delegācijas locekle ES un Krievijas Parlamentārās sadarbības komitejā, ES un Moldovas Parlamentārās sadarbības komitejā, kā arī vēl vairākās citās starpvalstu sadarbības komitejās.

3 komentāri
Valdis Bērziņš
Ždanokas/Saskaņas - NA duets darbojas tieši pēc tā paša principa, kā citur ES, kur sabiedrības šķelšanas nolūkos Maskava atbalsta gan kreisos, gan labējos pret demokrātiju vērstos radikāļus. Ždanoka ir izvilkta, lai konsolidētu radikālos nacionāļus, kuri pēc būtības visai maz atšķiras no kremliniem.
Kremilek Rukis
Jāskatās kontekstā. Daļai radikālāko krievu šovinistu "Saskaņa" ir par mīkstu, tāpēc interese par vēlēšanām bija maza. Nu viņiem būs, par ko balsot. Tā kā nav šaubu, ka "Saskaņa" ar Ždanoku veidos vienotu bloku (pieņemot, ka Ždanoka tiešām tiek Saeimā), šāds gājiens var nodrošināt lielāku pārstāvniecību. Un "Saskaņas" aizvirzīšanos vēl dziļākā Pūķinismā.
Anonīms lietotājs 18482
...vai mēs nosargāsim tiesības uz dzimto valodu nākamajām paaudzēm... Vai viņa taisās ieņemt Putina vietu, jo baidās, ka Krievijā savādāk valsts valoda vairs nebūs krievu?!?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti