Zāles pret melanomu Latvijas iedzīvotājiem būs pieejamas bez maksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

No otrdienas Latvijas pretvēža medikaments "Rigvir", kas paredzēts smagākās ādas vēža formas - melanomas - ārstēšanai, valsts iedzīvotājiem būs pieejams bez maksas. 

Šādu lēmumu zāļu ražotājs pieņēma, ievērojot "Rigvir" izgudrotājas un viroterapijas pamatlicējas, zinātnieces profesores Ainas Mucenieces testamentu, informēja Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore Gunta Kalniņa.

Zāles būs pieejamas visos Latvijas onkocentros un onkologu privātpraksēs. Tās varēs saņemt jau sākot no brīža, kad ārstam radīsies pirmās aizdomas par melanomas esamību.

Šobrīd Latvijas pacientiem valsts sāk kompensēt zāles tikai pēc tam, kad laboratoriski ir pierādīta melanomas diagnoze. Vidējā "Rigvir" viena iepakojuma cena ir 85 eiro.

Kalniņa paziņojumā medijiem norādīja, ka melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, kuram raksturīga strauja metastāžu veidošanās, un tāpēc īpaši svarīgi ir ārstēšanās terapiju uzsākt pēc iespējas agrīnā slimības stadijā.

Latvija šobrīd ir vienīgā valsts pasaulē, kur pieejama pretvēža viroterapija ar pagaidām vienīgajām onkoloģijas nozarē esošajām zālēm – „Rigvir”.

Šis paziņojums ir daļa no profesores Mucenieces testamenta. „Rigvir” zāļu ražotājs cer, ka turpmāk katru gadu 4.februārī, kad tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, tam būs iespējams piepildīt vēl kādu daļu no profesores Mucenieces testamenta un sniegt reālu palīdzību, kā arī dot cerības daudziem cilvēkiem visā pasaulē.

Viroterapija ir viens no bioterapijas veidiem. Bioterapija ar dabas izcelsmes preparātiem mobilizē organisma imūnsistēmas dabīgās aizsargspējas pret organismā iekļuvušu svešu ģenētisku informāciju, kā arī pret ģenētiski izmainītām organisma šūnām un audiem, t.sk., ļaundabīgām šūnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti