Dienas ziņas

Bauskas pansionātu nodos LSK

Dienas ziņas

Papi plāno attīstīt par viedo ciemu

Zaļeniekos durvis ver Restauratoru nams

Zaļenieku Restauratoru nams kļūs par vienīgo vietu Baltijā, kur apgūt koka un mūra restaurāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Jelgavas novada Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā durvis vēris Restauratoru nams. Tā būšot vienīgā vieta Baltijā, kur apgūt ne vien koka, bet arī mūra restaurāciju. Jaunajās telpās, kas aprīkotas ar mūsdienīgām iekārtām, kopā ar Amatniecības kameras meistariem paredzēts rīkot arī meistarklases skolēniem un nozarē strādājošajiem.

Zaļenieku muižas vēsturiskajā stallī un ratnīcā savulaik praktiskās nodarbības notikušas automehāniķiem. Vēlāk par savu mājvietu to saukuši jaunsargi, bet tagad ēkas piedzīvojušas pamatīgas pārvērtības un kļuvušas par Restauratoru namu. Tajās izvietotas piecas darbnīcas, kurās zināšanas apgūst Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas topošie būvniecības speciālisti un restauratoru asistenti.

Natālija no vēsturiskajiem logiem noņem krāsu slāņus, un atzīst, ka darbu jaunajās telpās paveikt esot vieglāk.

"Šeit tās telpas ir pietiekoši apgaismotas, viņas ir plašas, mēs viens otram netraucējam. Ir kur izvērsties un ļoti, ļoti patīkami darboties. Ir tāds stimuls, un arī emocionāli tas daudz ko dod," saka 1. kursa audzēkne Natālija Kralliša.

Savu darbnīcu praktisku iemaņu apgūšanai ieguvuši arī mūrnieki. Arī šeit uzrunātie audzēkņi teic, ka lielākais ieguvums esot telpu plašums, un apgaismojums, jo līdz šim nodarbības notikušas pagrabstāvā. Savukārt pasniedzējs cer, ka uzlabotā mācību vide būs papildu motivācija  apgūt šo profesiju jau pēc vispārizglītojošās skolas beigšanas.

"Nedaudz bēdīgi ir, ka jauno cilvēku ir ļoti maz. Nāk cilvēki, kas jau ir gados, kas saprot, ko viņi vēlas, ko viņi grib. Dažiem ir vajadzīgs tikai tas ''papīrs'', lai  viņš varētu strādāt," pauž skolotājs Normunds Strauja.

Līdz ar ēkas atjaunošanu pārrobežu projektā iegādātas arī jaunas mācību iekārtas, kas ļaus audzēkņiem apgūt  mūsdienīgākus darba paņēmienus.

"Esam arī tādu ļoti vērtīgu darba instrumentu ieguvuši kā 3D printeri, kas ļaus restaurācijā izmantot  dažādu formu skenēšanu, lai pēc tam varētu izgatavot detaļas. To, ko klasiskā veidā restaurators veido ar rokām, mēs plānojam apgūt šo tehnoloģiju," rāda Restauratoru nama vadītāja Dace Vīpule-Kuļika.

Restauratoru namā, kura izveide izmaksājusi 1, 8 miljonus eiro, plānotas arī meistarklases ar Amatniecības kameras meistariem gan mācību iestādes audzēkņiem, gan citiem interesentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti