Zaļā partija: Vides aktīvists gūst traumas pēc kāpu izbraukātāja tēva uzbrukuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zaļā partija informēja, ka tās biedrs un veloaktīvists Oļegs Stoļarovs guvis miesas bojājumus pēc mēģinājuma uzsākt sarunu ar motorizētā transportlīdzekļa mazgadīgā vadītāja - kāpu izbraukātāja - vecākiem.

Svētdien, 1. martā, Stoļarovs ar bērniem uz velosipēdiem devās izbraukumā līdz Klapkalnciema pludmalei. Kāpu zonā, kurā tobrīd atradās salīdzinoši daudz cilvēku, viņš pamanīja motociklu, kuru vadīja mazs zēns, aptuveni 10 gadus vecs, paziņojumā medijiem informēja Zaļā partija.

Stoļarovs pa to informēja pašvaldības policiju, un, gaidot policijas ierašanos, bija nolēmis situāciju apspriest ar zēna vecākiem. Viņš redzēja, kā zēns riņķoja pa pludmali, tad pa taku meža zonā un iebrauca pa atvērtiem vārtiem kādā privātmājas teritorijā.

Atstājot velosipēdu un savus bērnus ārpus privātīpašuma zonas, Stoļarovs devās pagalmā, lai informētu zēna vecākus par novērotajām darbībām kāpās, kas apdraud ne tikai viņu atvasi, citas personas pludmalē, bet arī sagandē dabu.

Stoļarovs pēc uzbrukuma
Stoļarovs pēc uzbrukuma

No privātmājas iznāca nepilngadīgā motocikla vadītāja tēvs un iesita Stoļarovam pa galvu.  Baidoties par savu un savu bērnu drošību, Stoļarovs pameta teritoriju un ar līdzcilvēku atbalstu devās uz Tukuma slimnīcas Uzņemšanas nodaļu medicīniskās palīdzības saņemšanai.

Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, komentējot šo gadījumu, secināja, ka tas “tikai apliecina, ka līdz šim realizētie preventīvie pasākumi, lai mazinātu sabiedrību apdraudošos un vidi postošos kāpu un dabas teritoriju izbraukāšanas gadījumus, nav devuši rezultātus”.

“Tiek apdraudēti ne tikai sabiedrības locekļi, dabas teritorijas, bojāta zemsedze un radīta ugunsbīstamība, bet eskalējas konflikti starp motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem un dabas draugiem,” pauda Tavars.

Viņš arī aicina iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (“KPV LV”), sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā arī Zemkopības ministriju (ZM), “uz aktīvu rīcību pretlikumīgai motorizēto transportlīdzekļu izmantošanas izskaušanai dabas zonās un meža teritorijās”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti