Panorāma

Zolitūdes komisijas ziņojums parakstīts

Panorāma

SM gaidīs informāciju par L.Loginovu

Dz.Zaķis paziņo, ka izstājas no "Vienotības"

Zaķis nolēmis pats izstāties no «Vienotības», bet ne no frakcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

 Politiķis Dzintars Zaķis paziņojis "Vienotības" valdei, ka izstāsies no partijas. Nolikt deputāta mandātu un izstāties no frakcijas Zaķis gan nav plānojis. Daži "Vienotības" deputāti sola rosināt šo jautājumu skatīt frakcijā.

Zaķis skaidroja, ka nolēmis izstāties, "lai sekmīgāk un bez intrigām varētu kalpot saviem vēlētājiem Latgalē".

Zaķis, kura vārds ir saistīts ar balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās, visticamāk, no partijas tiktu izslēgts jau nākamajā "Vienotības" valdes sēdē. Viņš nolēmis neatteikties no deputāta mandāta un palikt Saeimas frakcijā, turklāt neskopojas ar savu partijas biedru kritiku, apgalvojot, ka “Vienotībā”  ilgu laiku valda zināma stagnācija. 

"Partijā ilgu laiku vada zināma stagnācija. Trūkst spilgtu līderu un politisko iniciatīvu. Partijas iekšējie grupējumi tā vietā, lai darītu valstiskās lietas, nodarbojas ar ķildošanos un savstarpēju apkarošanu. Manus vēlētājus tas neapmierina," piebilst politiķis.

Viņš arī uzsvēra, ka turpinās darbu Saeimā, proti, deputāta mandātu nenoliks. Zaķis arī turpināšot darboties "Vienotības" Saeimas frakcijā.

Pēc viņa teiktā, frakcijā ir "balanss ar pragmatiskajām, reģionālajām partijām".

Dzintars Zaķis par izstāšanos "Vienotības"
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

"Es vairāk ar "Vienotību" savu nākotni politikā nesaistu," piebilda deputāts.

Zaķis arī apgalvo, ka viņa lēmums ar izstāšanos no partijas neesot saistīts balsu pirkšanas lietu, par kuru  pirms nedēļas stājies spēkā Rēzeknes tiesas spriedums.

Arī neviens no „Vienotības” vadības pie viņa neesot vērsies ar aicinājumu no partijas izstāties.

„Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ir komandējumā, tāpēc komentāru sniedza viņas vietnieks Kārlis Šadurskis. Par pārmetumiem partijai bija lakonisks – „acīmredzot “Vienotība” vairs nav gana laba partija Zaķa kungam”.

Savukārt par izslēgšanu Zaķa no frakcijas runāts vēl neesot: “Ja Zaķis vēlas darboties frakcijā, kamēr tā nav lēmusi citādāk, tas notiek. Pagaidām mūsu frakcijā šāda ierosinājuma nav bijis, jo mēs gaidījām 2.novembri, kad būs nākamā valdes sēde. Valdei tur vairs nav ko runāt. Nu, frakcijā šis jautājums acīmredzot tiks diskutēt. Ja frakcijas lēmums būs vairs nestrādāt ar Zaķa kungu vienā frakcijā, tad, protams, viņš nevienā no komisijām nevarēs pārstāvēt frakciju un paust tās viedokli."

Kārlis Šadurskis par Dzintara Zaķa izstāšanos no "Vienotības"
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Ko plāno frakcija?

Kā ziņots, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa iepriekš pauda, ka rosinās 2.novembrī politiskā spēka valdi lemt par deputāta Zaķa izslēgšanu no partijas. Ņemot vērā, ka Zaķis pats izstāsies no partijas, valdei par viņa izslēgšanu nebūs jālemj.

Līdzīgi savulaik rīkojās arī dzērumā pie stūres pieķertais parlamentārietis Veiko Spolītis, kurš izstājās no "Vienotības", bet nenolika deputāta mandātu un turpina darboties arī partijas Saeimas frakcijā.

Savukārt “Vienotības” deputāts Andrejs Judins un citi viņa kolēģi rosinās nākamnedēļ kādā no frakcijas sēdēm pārrunāt to, vai Zaķis var turpināt darbu frakcijā.

Šāds rosinājums iecerēts, ņemot vērā, ka Zaķis vairs negrib darboties partijā. Bet paliekot frakcijā, Zaķis pārstāvēs partiju vairākās Saeimas komisijās un cilvēki viņu joprojām asociēs ar “Vienotību”.

Jau vēstīts, ka 6.oktobrī Rēzeknes tiesa apsūdzēto Jevgeņiju Brovčenko atzina par vainīgu balsu pirkšanā 12.Saeimas vēlēšanās un piesprieda viņam 100 stundas piespiedu darba.

Brovčenko aģentūrai LETA atklāja - viņš ir priecīgs, ka sods samazināts, jo prokurors esot prasījis piespriest 180 piespiedu darba stundas.

Brovčenko tiesā atzina, ka 12.Saeimas vēlēšanās ir pircis balsis par labu Zaķim. Apsūdzētais pastāstīja, ka piedāvājis samaksāt desmit eiro par to, ka vēlētāji izvēlēsies ceturto deputātu kandidātu sarakstu un ievilks krustiņu pretī Zaķauzvārdam. Šādi viņš uzpircis trīs balsotājus - Jūliju Trūpu, Pēteri Vegliņu un vēl vienu personu. Pēc tam, kad balsotāji atrādījuši apsūdzētajam pāri palikušos deputātu kandidātu sarakstus, viņš samaksājis šiem vēlētājiem katram desmit eiro.

Apsūdzētais lietas iztiesāšanā atteicās no aizstāvja pakalpojumiem un lūdza tiesu neveikt pierādījumu pārbaudi. Viņš savu vainu atzina un izdarīto nožēloja. "Man piedāvāja nopelnīt ar balsu pirkšanu, un es piekritu. Beigās iznāca muļķība," atzina apsūdzētais, neprecizējot, kurš viņam piedāvāja nopelnīt.

Apsūdzētais jau ilgāk nekā gadu ir bezdarbnieks. Viņa ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns. Savulaik apsūdzētais bijis sodīts, taču tagad sodāmība viņam jau ir dzēsta.

Šī ir otrā krimināllieta par balsu pirkšanu Zaķa labā. Brovčenko apsūdzība celta pēc Krimināllikuma panta par apzinātu vēlētāju kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt 12.Saeimas vēlēšanās, lietojot uzpirkšanu.

Citā kriminālprocesā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors pret divām personām ir cēlis apsūdzību pēc Krimināllikuma 90.panta otrās daļas par apzinātu vēlētāju kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt 12.Saeimas deputātus, lietojot uzpirkšanu, un kriminālvajāšana tiek turpināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti