Panorāma

Telefonintervija ar Aigaru Nordu par atcelto maratonu

Panorāma

Valdība lemj par Covid-19 ierobežojumiem

A. Zakatistova krimināllietā sniedz liecības

Zakatistovs un Tamužs tiesā neatzīst naudas izkrāpšanu no «Eco Baltia grupa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Dienā, kad valdība skata valsts budžetu, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs un "KPV LV" valdes priekšsēdētājs Atis Zakatistovs sēdies uz apsūdzēto sola. Prokuratūra uzskata, ka Zakatistovs izkrāpis vairāk nekā 26 000 eiro no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Eco Baltia grupa". Lietā apsūdzēts ir arī uzņēmējs Viesturs Tamužs. Abi savu vainu neatzīst.

Zakatistova krimināllieta ir saistīta ar četrus gadus seniem notikumiem. Saskaņā ar apsūdzību  uzņēmējs un agrāk akciju sabiedrības "Eco Baltia" padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs licis meitasuzņēmumam SIA "Eco Baltia grupa" noslēgt ar Zakatistova firmu konsultāciju līgumu par 2000 eiro mēnesī. Konsultācijas bija domātas personīgi Tamužam.

"Lietā ir iegūta virkne pierādījumu, uz kā pamata es izdaru secinājumu, ka konsultācijas nav notikušas un sastādītie līgumi, grāmatvedības dokumenti ir tikai piesegs naudas pārskaitīšanai,"

sacīja prokurors Māris Urbāns.

Prokuratūra uzskata, ka patiesais maksājumu mērķis bijis atbalstīt Zakatistova politisko darbību partijā "KPV LV". Pirmajā tiesas sēdē liecības sniedza "Eco Baltia grupa" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Viņš stāstīja, ka internetā nopludinātais video no Tamuža tikšanās ar "KPV LV" vadību 2016. gadā radīja viņam aizdomas, ka konsultāciju līgums ar Zakatistovu ir drauds uzņēmuma reputācijai. Tāpēc Simanovičs prasījis Tamužam, ko ar līgumu darīt. Prokurors sēdē nolasīja Tamuža atsūtīto atbildi:

"Droši vien jāizdomā ticams iemesls, par ko saņemtas konsultācijas. Ātrā ideja – konfliktējošu akcionāru interešu moderācija, un jāsaskaņo ar AZ, ja nu tiešām kāds rok ļoti dziļi. Vispār jau nevienam nav daļas par saimniecisku līgumu."

Tamužs vainu neatzīst. "Mūsu starpā bija ļoti liela sarakste. Daudz mēs komunicējām, kā jau uzņēmumu vadot. Ja no tā izrauj vienu ziņu, tad es nezinu, nevarētu jau uz tā bāzēt kādu lielu procesu," viņš sacīja LTV un uzsvēra, ka konsultācijas notika. Pēc Tamuža teiktā, tās notikušas mutiski.

Savukārt Zakatistovs, atbildot uz jautājumu par to, kā konsultācijas notika, sacīja: "Es to jums šobrīd nevaru stāstīt. Notiek tiesas sēde.

Bet es varu pastāstīt, ka es esmu priecīgs, ka šāda tiesas sēde notiek, jo šai lietai beidzot būs pielikts gals."

Ne Tamužs, ne Zakatistovs vainu neatzīst. Tamužs uzskata, ka patiesībā lieta uzsākta Simanoviča dēļ, kurš centies piespiest Tamužu pārdot viņam "Eco Baltia" daļas. Nu jau Tamužs tās pārdevis citiem.

"Es esmu pārdevis savas daļas, pie tam pārdevis savas daļas uzņēmējiem no Lietuvas, kuri galīgi nav saistīti ar Simanoviča kungu. Un esmu saņēmis daudz labāku samaksu nekā man jelkad viņš būtu piedāvājis," stāstīja Tamužs.

Atbildot uz jautājumu, vai uzskata, ka notikusi krāpšana, Simanovičs sacīja: "Es domāju, ka tas ir tiesību iestāžu uzdevums noskaidrot šīs lietas apstākļus."

Tagad SIA "Eco Baltia grupa" par konsultācijām samaksāto naudu esot saņēmusi atpakaļ no mātes kompānijas,

tāpēc uzņēmums sevi par cietušo neuzskata. Tas lūdza kriminālprocesu izbeigt. Tomēr tiesa lūgumu noraidīja.

Ja tiesa atzīs Zakatistovu par vainīgu, viņam draud ne tikai Saeimas deputāta mandāta zaudēšana, bet arī cietumsods no diviem līdz desmit gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti