«Zaķa plusiņu» lietā Kozulim un Sačkovskim lūdz piespriest reālus cietumsodus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saistībā ar 12. Saeimas vēlētāju balsu pirkšanu par labu „Vienotības” deputātam Dzintaram Zaķim jeb tā sauktajā Zaķa plusiņu lietā prokurors apsūdzētajiem -  Viļānu novada deputātam un uzņēmējam Andrim Kozulim un Andrejam Sačkovskim - piektdien, 27.novembrī, Rēzeknes tiesā prasīja piespriest reālus cietumsodus. 

Kā ziņo Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns, "Zaķa plusiņu" lietā prokurors Kozulim lūdzis piespriest 1,5 gadus, bet Sačkovskim - vienu gadu cietumā.

Prokurors lūdzis Kozulim piemērot arī papildsodu - liegt ieņemt Viļānu novada domes deputāta amatu, kā arī trīs gadus piedalīties visu veidu vēlēšanās - gan pašvaldības, gan Saeimas, gan Eiropas Parlamenta.

Prokurors tiesā norādīja, ka Sačkovska iespējamā vaina balsu pirkšanā pierādīta ar vairākām liecībām. Viņš bijis izpildītājs - maksājis naudu uzpirktajiem vēlētājiem.
 
Uz Kozoļa iespējamo vainu lietā norādot vairāki apstākļi - Sačkovska liecības, ko gan viņš mainījis, pazīšanās ar Zaķi, kā arī tas, ka par balsu pirkšanu Zaķa labā nesen notiesātie brāļi – Viktors un Aleksandrs Balabolini – abi bijuši Kozulim piederošā uzņēmuma "Vlakon" darbinieki.
 
Kozuļa advokāts gan lūdza attaisnot Kozuli - viņa vaina, pēc aizstāvja sacītā, nav pierādīta, jo Sačkovskis mainījis savu liecību. Savukārt otra apsūdzētā advokāte lūdza Sačkovski sodīt tikai par balsu pirkšanas atbalstīšanu, piespriežot piespiedu darbu.

Sačkovskis tiesā uzsvēra, ka nevēlas cietumsodu, bet Kozulis norādījis, ka viņam nav ko teikt.

Rēzeknes tiesa saīsināto spriedumu tā dēvētajā Zaķa plusiņu lietā pasludinās nākamotrdien, 1.decembrī.

Jau ziņots, ka prokuratūra šā gada februārī nodeva tiesai lietu, kurā par vēlētāju uzpirkšanu oktobra sākumā notikušo 12. Saeimas vēlēšanu laikā apsūdzētas divas personas. Saskaņā ar apsūdzību, abi cilvēki par dažāda apmēra naudas atlīdzību Latgalē uzpirka vēlētājus, liekot viņiem balsot par vienu konkrētu partiju, ar „plusiņu” atzīmēt attiecīgo kandidātu un nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Lietu skata Rēzeknes tiesa. Lietā apsūdzēti Andris Kozulis un Andrejs Sačkovskis. 

Sačkovskis savu vainu sākotnēji atzina pilnībā, bet vēlāk viņš mainīja liecības un noliedza, ka būtu saņēmis naudu no uzņēmēja Andra Kozuļa un vienojies ar viņu atrast cilvēkus, kas būtu gatavi par naudu nobalsot par Zaķi. Iepriekš Sačkovskis stāstīja, ka viņa neoficiālais darba devējs Andris Kozulis sarunājis ar viņu, lai tas sameklē cilvēkus, kas par 20 eiro būtu gatavi nobalsot par "Vienotību" un ievilkt plusu Zaķim un izsvītrot visus pārējos kandidātus. 

Kozulis, kurš ir labs Zaķa paziņa, savu vainu noliedza. Savukārt pats Zaķis, liecinot tiesā, apgalvoja, ka panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājuši labie darbi un ne balsu pirkšanā, ne pirkšanas organizēšanā viņš neesot piedalījies.

LTV „Panorāma” iepriekš ziņoja, ka Drošības policija saistībā ar balsu pirkšanu par labu deputātam Dzintaram Zaķim veica kratīšanu pie uzņēmuma “Vlakon” īpašniekiem Aļonas un Andra Kozuļiem. 

SIA “Vlakon” īpašnieki Aļona un Andris Kozuļi, kuru apsaimniekotais karjers “Pērtnieki” pēdējos gados bijis galvenais dolomīta šķembu piegādātājs valsts akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” ceļa darbiem Latgalē, ir labi draugi deputātam Zaķim.

Augstākajai tiesai skatot lietu par 12.Saeimas vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu, vairāki liecinieki minēja, ka dzirdējuši par „Vlakon” saistību ar balsu pirkšanu par labu Zaķim. Pats deputāts tiesā apšaubīja, ka atbalstītāji bez viņa ziņas organizēja prettiesiskas darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti