Zaķa balsu pirkšanas lietas dēļ Saeimā nepārdalīs mandātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien 21.aprīlī nolēmusi nepārdalīt mandātus „Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa balsu pirkšanas lietā.

Ieskaitot pēdējos vēl deviņu vēlētāju uzpirkšanas gadījumus Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, līdz šim tiesas kopumā ir konstatējušas 66 uzpirktas balsis, bet mandātu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem ietekmē 78 balsu starpība. Tāpēc CVK arvien nevar lemt par mandātu pārdali, norāda komisijas vadītājs Arnis Cimdars.

Paziņojumā medijiem CVK arī norāda, ka, atņemot 66 balsis no 17937 balsīm, kas 12.Saeimas vēlēšanās nodotas par Zaķi, un pieskaitot pārējiem kandidātiem deviņas balsis, kā arī vēl pieskaitot saraksta pirmajam un otrajam kandidātam pa vienai balsij, kā tas izriet no CVK iepriekšējiem lēmumiem, nemainās secība, kādā partijas “Vienotība” Latgales vēlēšanu apgabala deputātu kandidāti sarindoti pēc nodoto balsu skaita. Nākamais lielākais balsu skaits par citu deputāta kandidātu ir 17762.

„CVK nolemj nepārdalīt mandātus starp 2012.gada vēlēšanās reģistrētiem kandidātiem Latgales vēlēšanu apgabalā. Šo lēmumu 10 dienu laikā var pārsūdzēt Augstākas tiesas Administratīvo lietu departamentā,” komisijas sēdē sacīja Cimdars.

CVK vadītājs Arnis Cimdars par Zaķa balsu pirkšanas lietas ietekmi uz mandātu sadalījumu Saeimā
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Vēstīts, ka 2016. gada februāra sākumā stājās spēkā Cēsu rajona tiesas spriedums par vēlētāju balsu pirkšanu Balvos un Dekšārēs. Tiesa sēdē janvāra otrajā puse atzina četru lietā apsūdzēto vainu balsu pirkšanā Zaķa labā, piespriežot naudas sodus un piespiedu darbu.

Tāpat vēstīts, ka saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu par labu Zaķim iepriekš stājās spēkā divi Rēzeknes tiesas spriedumi - spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko, kā arī spriedums, ar kuru pa vainīgiem atzīti Viktors un Aleksandrs Balabolini.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti