VVD soda ceļu būvnieku par būvgružu nodošanu nelegāliem atkritumu apsaimniekotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Valsts vides dienests (VVD) šogad sodījis ceļu būves uzņēmumu „Binders” par būvniecības atkritumu nodošanu nelegāliem atkritumu apsaimniekotājiem.

VVD informēja, ka SIA „Binders” autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pāternieki) seguma nomaiņas laikā radītos būvniecības atkritumus – asfaltu, betona gabalus, piesārņoto grunti – izvēlējās nodot nelegāliem atkritumu apsaimniekotājiem. Ceļu būves uzņēmumu noslēdza līgumu ar zemes īpašnieku Daugavpils novada Naujenes pagastā par būvniecības atkritumu uzglabāšanu tieši uz augsnes un arī atkritumu pārvadāšanai izvēlējās komersantu, kurš nav saņēmis atkritumu apsaimniekošanas atļauju.

Šis pārkāpums atklāts VVD sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem, veicot atkritumu pārvadāšanas kontroli uz autoceļa A6. Par pārkāpumu piemērots 400 eiro naudas sods.

SIA „Binders” nodarījumu pret vidi neatzīst un piemēroto administratīvo sodu pārsūdzēja VVD ģenerāldirektorei, kura, izvērtējot visus administratīvā pārkāpuma lietas apstākļus, atstāj spēkā VVD piemēroto sodu. Būvnieks šo lēmumu pārsūdzējis tiesā.

Vides dienests arī atgādina – būvniecības atkritumu neatbilstoša apsaimniekošana ir administratīvi sodāma rīcība, un sods par šādu pārkāpumu var sasniegt 1000 eiro fiziskai personai, 2800 eiro juridiskai personai.

Normatīvie akti pieļauj līdz trīs mēnešiem nelielos apjomos atkritumus uzglabāt to rašanās vietā, tomēr tālākā atkritumu apsaimniekošana ir jāveic tikai tādiem apsaimniekotājiem, kas ir saņēmuši atļaujas atkritumu apsaimniekošanai. Nav pieļaujama pat īslaicīga atkritumu uzglabāšana pļavās, mežos un citās teritorijās, kas nav speciāli pielāgotas atkritumu uzglabāšanai un kas nav saņēmušas atļauju, norādīja VVD.

1. jūlijā stājās spēkā jaunā atkritumu un to pārvadājumu uzskaites kārtība, saskaņā ar kuru turpmāk atkritumu pārvadājuma reģistrācijas kartē–pavadzīmē jānorāda ne tikai pārvadātājs, bet arī detalizēta informācija par pārvadājuma veidu un izmantotajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā transportlīdzekļa un piekabes vai puspiekabes valsts reģistrācijas numurs. VVD sagaida, ka šīs izmaiņas samazinās nelegālos atkritumu pārvadājumus, kā arī uzlabos to kontroles iespējas.

Analizējot VVD rīcībā esošos datus par pārkāpumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā, secināts, ka aizvien ne visi uzņēmumi izprot, kā pareizi organizēt būvniecības atkritumu atbilstošu apsaimniekošanu. Vides inspektori atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumus konstatē gan veicot plānotās pārbaudes objektos, kas saņēmuši vides atļaujas, gan pārbaudot saņemtos ziņojumus par iespējamiem vides pārkāpumiem no iedzīvotajiem. Tāpat sadarbībā ar Valsts policiju un Muitas pārvaldi atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumi tiek atklāti, veicot atkritumu pārrobežu sūtījumu un autotransporta faktiskās pārbaudes uz autoceļiem un ostās.

Šogad VVD par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem sodījis 16 personas: 15 juridiskas un vienu fizisku personu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti