VVD par atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem uzrēķina dabas resursu nodokli 1,2 miljonu eiro apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts vides dienests uzrēķināja SIA “Eco Point” nepamatoti nesamaksāto dabas resursu nodokli 1,2 miljonu eiro apmērā, paziņojumā medijiem informēja VVD.

Valsts vides dienests (VVD), uzraugot ražotāju atbildība sistēmu (RAS) par 2019. gadu un analizējot saņemtos pārskatus, konstatējis, ka SIA “Eco Point” sniedzis sagrozītus un nepatiesus datus par savas sistēmas darbību. 

SIA “Eco Point” RAS darbībā konstatēti būtiski pārkāpumi, uz šo RAS dalībnieku darbību nepamatoti attiecināts atbrīvojums no dabas resursu nodokļa (DRN) vairāk nekā 1,2 miljonu eiro apmērā, kas atbilstoši ražotāju atbildības principam būs jānomaksā SIA “Eco Point”.

VVD informāciju par pārbaudi nosūtījis tiesībsargājošajām iestādēm izvērtēšanai, vai nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pret vidi pazīmes.

Izveidojot RAS, tās uzturētājs, šajā gadījumā SIA “Eco Point” uzņēmās atbildību (finansiālu un/vai organizatorisku) par RAS dalībnieku izlietotā produkta savākšanu un atpakaļpieņemšanu vai reģenerāciju un pārstrādi, saņemot par to samaksu no dalībniekiem.

Savukārt RAS dalībnieki saņēma atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa (DRN).

VVD konstatējis, ka SIA “Eco Point” nav pildījusi līgumsaistības ar 107 savu RAS dalībniekiem, jo nav nodrošinājusi elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu reģenerāciju, kā arī normatīvo aktu prasībām atbilstošu svina akumulatoru apsaimniekošanu.

Tādējādi SIA “Eco Point” būs jāsamaksā valsts budžetā nodoklis  – 1 245 463 eiro apmērā par nepārstrādāto/ nereģenerēto elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apjomu un 520 eiro par nepārstrādāto svina akumulatoru apjomu.

Ņemot vērā, ka VVD konstatējis būtiskas neatbilstības SIA “Eco Point” RAS darbībā, pieņemts lēmums ar 2020. gada 30. septembri izbeigt līgumu ar SIA “Eco Point” par RAS elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanai, (šī RAS darbība tiek apturēta pilnā apjomā), kā arī svina akumulatoru apsaimniekošanu (RAS videi kaitīgu preču apsaimniekošanai  apturēta daļā par svina akumulatoru apsaimniekošanu).

VVD nosūtījis vēstuli SIA “Eco Point” līgumpartneriem, kurā informējis par pieņemto lēmumu.

SIA “Eco Point” līgumpartneriem steidzamības kārtā ir iespējams noslēgt līgumu ar citu VVD reģistrētu apsaimniekotāju līdz 2020. gada 28. septembrim un saglabāt iespēju turpināt saņemt dabas resursa nodokļa atbrīvojumu par elektriskajām un elektroniskajām iekārtām un svina akumulatoriem.

Ar aktuālo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu sarakstu iespējams iepazīties VVD mājaslapā.

SIA “Eco Point” dabas resursa nodoklis jāsamaksā 30 dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par nodokļa maksāšanas pienākuma iestāšanos.

Ja nodoklis nebūs samaksāts, VVD lems par finanšu nodrošinājuma 50 000 eiro izmaksas gadījuma iestāšanos, savukārt pārējo nodokļa maksājuma summu Valsts ieņēmumu dienests piedzīs no SIA “Eco Point” bezstrīda kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti