Panorāma

Turcijā un Sīrijā turpinās izmisīgi glābšanas darbi

Panorāma

Panorāma

VVD: Uzņēmumam nebija piesārņojošās darbības atļaujas

VUGD: «Edge Autonomy» dronu ražotnes ugunsgrēks, iespējams, saistīts ar tehnoloģisko procesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mārupes "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēkas ugunsgrēks, iespējams, saistīts ar tehnoloģisko procesu, Latvijas Radio sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās pārvaldes priekšnieks Kristaps Kolbergs.

VUGD: «Edge Autonomy» dronu ražotnes ugunsgrēks, iespējams, saistīts ar tehnoloģisko procesu
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Pēc viņa teiktā, ļaunprātīga dedzināšana ražotnē, visticamāk, nav notikusi. Tomēr to izmeklēšanā skaidros policija. Ļaunprātīgu dedzināšanu noliedz arī "Edge Autonomy" pārstāvis Dzintars Neimanis. Viņš stāstīja: "Ražotnēs notiek darbības ar dažādām vielām. Kas mūsu gadījumā varbūt ir viens no, kāpēc tas varēja notikt. Bet vēl ir citi. Tāpēc gaidīsim izmeklēšanas rezultātus. Viss bija pēc normām. Mums visas pārbaudes notika pēc normatīvajiem aktiem, gan valsts līmenī, gan iekšēji uzņēmumā."

VUGD Operatīvās pārvaldies priekšnieks Kristaps Kolbergs.
00:00 / 01:16
Lejuplādēt

VUGD trešdien turpina dzēšanas darbus "Edge Autonomy" rūpnīcā. Lai gan otrdien pēc plkst.19 ugunsdzēsējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, turpinās konstrukciju jaukšanas un ūdens liešanas darbi. 

Kolbergs pastāstīja, ka ēka veidota no tā sauktajiem sendviču paneļiem, kur iekšā ir siltinājums. Tādējādi tiek meklētas vietas, kur vēl varētu būt gruzdēšanas perēkļi. Darbus ugunsdzēsēji trešdien pabeidza plkst.13.39.

Valsts policijas pārstāve Elīna Priedīte
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Ugunsgrēks izcēlās ēkas iekšpusē - ražošanas daļā. VUGD ieskatos, tā nevarētu būt ļaunprātīga dedzināšana.

"Par kaut kādiem iespējamajiem [ugunsgrēka] iemesliem grūti spriest. To arī skaidro Valsts policija. Varbūt tas ir tehnoloģiskais process, vai kāda kļūme tehnoloģiskajā procesā," sacīja Kolbergs.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Pēc policijas pārstāves Elīnas Priedītes teiktā, pirmšķietami par ļaunprātīgu dedzināšanu nekas neliecina. Tiks veiktas ekspertīzes, un izmeklēšanā vērtēs dažādus scenārijus. Tostarp tiks ņemts vērā, ka uzņēmums sniedzis atbalstu Ukrainai un tās armijai.

Jau izskanējis, ka uzņēmumam nebija atļaujas piesārņojošas darbības veikšanai. Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš intervijā Latvijas Radio skaidroja – pašlaik tiek vērtēts, vai šī atļauja bija vajadzīga, bet sākotnējā informācija liecina, ka tā ir bijusi vajadzīga un nav tikusi iegūta.

"Ņemot vērā, ka uzņēmumam nav izsniegta nekāda veida piesārņojošās darbības atļaujas, dienestam arī iepriekš nav bijusi zināma informācija par ražošanā izmantotajiem tehniskajiem paņēmieniem, arī izmantotajiem materiāliem un vielām. Šobrīd tiek skaidrota visa nepieciešamā informācija ar operatora pārstāvjiem, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par normatīvo aktu pārkāpumiem, kas saskatāmi konkrētajās situācijās," stāstīja Avotiņš.

Uzņēmumā "Edge Autonomy" norādīja, ka par atļaujas nepieciešamību gaida oficiālo atzinumu.

Kopējo vidē nonākušo ķīmisko vielu daudzumu būs iespējams vērtēt pēc laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas. Valsts vides dienestā norādīja, ka paredzēta arī turpmāka vides stāvokļa uzraudzība konkrētajā teritorijā.

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Uzņēmums "Edge Autonomy" pašlaik uztic izmeklēšanu speciālistiem, tāpēc atturas no dažādiem minējumiem, kas ir ugunsgrēka cēlonis. Uzņēmuma pārstāve Inga Galkina pauda cerību, ka ugunsgrēks atstās pēc iespējas mazāku ietekmi uz uzņēmuma operatīvo darbību.

"Edge Autonomy" ASV vadība pēc tikšanās trešdien medijus informēja, ka jau ceturtdien daļēji atsāks ražošanu tajās ražotnes daļās, kuras ugunsgrēks neskāra. Plānots, ka tiklīdz operatīvie dienesti noslēgs savu darbu, uzņēmums varēs atjaunot ugunsgrēkā cietušo ēku. 

"Mēs pateicamies visiem par operatīvo rīcību ugunsgrēka seku likvidēšanā. Šobrīd visu uzmanību veltam atbalsta sniegšanai cietušajiem un viņu tuviniekiem, kā arī darbiniekiem. Tāpat mūsu uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atjaunot uzņēmuma operatīvo darbību. Tāpēc var apstiprināt, ka jau rīt plānojam atsākt ražošanu tajās rūpnīcas kompleksa daļās, kuras nav skāris uguns. Latvija ir un paliks mūsu uzņēmuma stratēģiskā atrašanās vieta," informēja "Edge Autonomy" attīstības direktors Džošua Stinsons.

Uzņēmuma "Edge Autonomy" pārstāve Inga Galkina
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

"Edge Autonomy"  ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, ko piegādā klientiem 70 valstīs, tostarp arī valdībām. Uzņēmuma dronus piegādā arī Ukrainas armijas vajadzībām. Tas ir viens no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem, tāpēc arī uzņēmums apgroza vairākus miljonus eiro gadā. Tā īpašnieks ir tāda paša nosaukuma ASV uzņēmums.

KONTEKSTS:

Mārupē otrdien pēcpusdienā aizdegās "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēka. Dzēšanā bija iesaistīti plaši glābēju spēki, bet iedzīvotājus aicināja sargāties no dūmiem. Slimnīcā tika nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība tika sniegta uz vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti