Visā Latvijā atzīmē Jūras svētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Šodien visā Latvijā, bet īpaši pilsētās un ciemos, kas atrodas pie jūras, tiek aizvadīti Jūras svētki.

Ar zvejnieku godināšanu, ar tirdziņiem, pašdarbības kolektīvu priekšnesumiem, Neptūna iznākšanu no jūras un noslēgumā arī ar zaļumballi, šie svētki tiks svinēti gan Liepājā un Ventspilī, gan Rojā, arī Salacgrīvā, pat no jūras attālajā Rēzeknes novada Nagļu ciemā un daudz kur citur.

Vissenākās Zvejnieksvētku svinēšanas tradīcijas ir Pāvilostas novadā.  Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova Latvijas Radio pastāstīja, ka savā laikā Sakas ļaudis un lauksaimnieki gribēja savus svētkus kā lauksaimniekiem - zemnieksvētkus.

“Bet pāvilostnieki ir zvejnieki, un viņi saka, ka viņi arī grib savus svētkus, un tad arī tas viss notiek. 1936. gadā, 21. jūnijā tiek svinēti Zemnieku un Zvejnieku svētki. Zemnieku svētki Sakas pagastā un Zvejnieku svētki Pāvilostā. Tā sākās šī tradīcija,” pastāstīja Kurčanova.

“Zvejnieku svētkos, es domāju, ka visus gadus – gan brīvvalsts laikā, gan pirms Otrā pasaules kara, gan arī pēc Otrā pasaules kara, kad jau padomju laiki bija, kolhozu laiki, un arī tagad tiek sumināti zvejnieki. Tad arī Neptūns un nāras, un koncerti, un pašdarbnieki. Būtībā mums bija tādi vietējās nozīmes Dziesmu svētki, jo vairāk nekā 400 pašdarbnieku ieradās Pāvilostā,” stāstīja Kurčanova. 

Bet Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus Jūras un zvejnieku svētkos apskatīt Jūras spēku kuģus Liepājā, Ventspilī, Rojā un Mērsragā.

Plkst.11 jau tradicionāli ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām sāksies Jūras svētki Liepājā. Iedzīvotāju apskatei no plkst.12 līdz 17 būs atvērti divi kuģi - štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" un mīnu meklētājs M-07 "Visvaldis".

No plkst.10 līdz 17 Mērsragā ostā iedzīvotāju apskatei būs atvērts patruļkuģis P-06 “Cēsis”.

No plkst.12 līdz 17 Rojā bruņotie spēki aicina iedzīvotājus Zvejnieksvētku laikā apmeklēt patruļkuģi P-09 “Rēzekne”.

Savukārt Ventspils ostā no plkst.12 līdz 17 pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apskatīt krasta apsardzes kuģi KA-14 “Astra”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti