Viļānos senioriem Ziemassvētkos plāno dāvināt 250 zeķu pārus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Adventes laikā, gaidot Ziemassvētkus, līdz decembra vidum Rēzeknes novada Viļānos norisinās radošā akcija “Adām siltām pēdiņām”. Tās laikā ikviens, kam zeķu adīšana nav sveša, tiek aicināts noadīt vienu vai vairākus zeķu pārus, ko Ziemassvētkos dāvināt mediķiem un vietējā pansionāta iemītniekiem. Bet tā kā adītāju atsaucība jau šobrīd ir visai liela, iespējams, adītās dāvanas ar „Eņģeļu pasta” starpniecību nonāks ne tikai Viļānu pansionātā, bet arī pie citu pansionātu iemītniekiem tuvākā un tālākā apkārtnē.

Viļānos senioriem Ziemassvētkos plāno dāvināt 250 zeķu pārus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Vēl novembra sākumā, dodot zaļo gaismu adīšanas akcijai „Adām siltajām pēdiņām”, "Zoom" tiešsaistē pulcējās Rēzeknes novada Viļānu rokdarbnieces. Tā vietējai iedzīvotājai Ilzei Valeniecei zeķu adīšana jau kļuvusi par dzīves nepieciešamību.

„Es šajā akcijā iesaistījos, jo zeķu adīšana ir mana sirdslieta. Tas vairs nav pat vaļasprieks, ko ziemas mēnešos var saukt pat par atkarību. Es varu naktīs no sevis nozagt miegu, lai tikai adītu zeķes, un šobrīd es esmu nolikusi malā savas adītās zeķes, ko es parasti dāvinu saviem draugiem un tuviniekiem Ziemassvētkos,” saka Valeniece.

Ilze Valeniece stāsta – adventes laika adīšanas akcijā piedalās gan pilsētnieces, gan arī apkaimes pagastu rokdarbnieces, kurām ir laiks un vēlme savu sirsnību un laba vēlējumus ieadīt siltās zeķītēs. Pati viņa ir apņēmusies noadīt vismaz piecu dažādu izmēru zeķu pārus.

„Es visas zeķes adu ar labām domām. Es arī zinu, ka gan darbos ieliktā enerģija nonāk pie cilvēka. Adot zeķes, es pat vizualizēju, kā izskatās tas seniors, kurš guļ pansionātā un kuram būs uzviltas manis adītās zeķītes. Es varu iedomāties, cik viņš būs priecīgs,” turpina adītāja.

Zeķu adīšanas akcijas iniciatore Ināra Mežatuča stāsta, ka Viļānu vidusskolā jau kļuvis par tradīciju gatavot Ziemassvētku dāvaniņas senioriem. Un šogad šai aktivitātei pievienojušās arī pilsētas un lauku aktīvās zeķu adītājas.

„Jāsaka, ka cilvēki ir ļoti atsaucīgi. Paldies arī grāmatu veikala darbiniekiem, kuri projekta ietvaros uzņēmās izdalīt dziju. Un arī uz šo veikalu varēs atnest noadītās zeķītes,” norāda Mežatuča.

Diemžēl šogad Ziemassvētku laikā nav iespējas tikties ar pansionātos dzīvojošajiem senioriem klātienē, tāpēc Viļānu aktīvās iedzīvotājas nolēmušas seniorus iepriecināt ne tikai aizsūtot dāvanā jau gatavās zeķītes, bet arī dziju.

„Pašlaik ir izņemta jau gandrīz visa dzija, bet ja būs vēl lielāks pieprasījums, tad meklēsim iespējas vēl dziju papildus. Mēs plānojam "Eņģeļu pastā" aizsūtīt dziju adīšanai tuvējiem pansionātiem," turpina Ināra Mežatuča. "Es paskatījos, ka tuvējos pansionātos ir iedzīvotājas, kuras vēlas saņemt dāvanā dziju.”

Jāpiebilst, ka viļānieši ir iesaistījušies brīvprātīgo darba pilsētas projektā, kura ietvaros ar brīvprātīgo darbu vēršas pret sociālo atstumtību un nabadzību. Kā atklāj projekta vadītāja Ilga Morozova, mērķis ir organizēt brīvprātīgā darba aktivitātes, apvienot dažādas iedzīvotāju paaudzes un parādīt iedzīvotājiem, ka pat paveicot nelielus darbus, var padarīt apkārtējo vidi skaistāku un savu dzīvi interesantāku. Tāpēc zeķu adīšanas akcija „Adām siltām pēdiņām” ir tikai viena no daudzajām vietējo aktīvistu īstenojamajām idejām.

„Mums ir izveidojusies brīvprātīgo grupa, kas ir izstrādājusi atsevišķu plānu, lai varētu darboties. Tur ir gan puķu audzēšana, puķu dobju ierīkošana, zeķu adīšana „Adām siltām pēdiņām”. Iedzīvotāji ir ļoti aktīvi iesaistījušies. Vēl mēs plānojam izdalīt materiālus pilsētas egles rotāšanai domāto rotājumu izgatavošanai. Plānota arī ārstniecības augu audzēšana un to izdalīšana slimnīcām, sociālajiem namiem. Vēl viena aktivitāte saucas „Drēbēm otro dzīvi”. Tas nozīmē, ka no vecām drēbēm tiks šūtas auduma iepirkuma somas,” stāsta Morozova.

Akcijas „Adām siltām pēdiņām” ietvaros čaklajām Viļānu adītājām dzijas pietiks 250 zeķu pāriem. Līdz 17. decembrim viņas plāno noadīt vairāk nekā 100 zeķu pārus, ko dāvināt tieši Viļānu aprūpes nama iemītniekiem un mediķiem. Pārējās noadītās zeķes un dzija ar „Eņģeļu pasta” starpniecību aizceļos uz citiem pansionātiem un aprūpes namiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti