Dienas ziņas

Rīgas domē turpinās sarunas par jaunu koalīciju

Dienas ziņas

Pieprasa pārtraukt zvēru audzēšanu kažokādu ieguvei

Viesītes aprūpes centram – jaunas telpas

Viesītē kādreizējās arodskolas telpas pārbūvē aprūpes centra vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Viesītē veikta kādreizējās arodskolas telpu pārbūve, nodrošinot jaunas, modernas telpas Veselības un sociālās aprūpes centram. Gan klienti, gan darbinieki to ilgi gaidījuši, jo vecajā aprūpes centrā valdīja šaurība un cilvēkiem ar kustību traucējumiem nebija nodrošināta vides pieejamība. Slēgtās skolas ēkā veikta pārbūve speciāli aprūpes centra vajadzībām.

Viesītes Veselības un sociālās aprūpes centra jaunās telpas pēc pārbūves ekspluatācijā tika nodotas oktobrī. Tagad tās svinīgi atklātas. Centra iemītnieki jau iejutušies un stāsta, ka jaunie apstākļi ir daudz labāki.

"Kā diena pret nakti. Vai otrādāk. Tur bija vairāk saspiests un tā. Te ir plašāk, viss ir uz vietas, dušas katrā istabā. (..) Katram ir sava izsaukšanas poga. Ja kaut kas notiek, spied pogu. Nav neviens jāmeklē," stāstīja Viesītes Veselības un sociālās aprūpes centra iemītnieks Andrejs.

Iepriekšējā ēkā nebija pielāgotas infrastruktūras. Pacēlājs pēdējā laikā nedarbojās, un darbiniekiem nācās cilvēkus ar kustību traucējumiem nogādāt otrajā stāvā pašu spēkiem. Ēka joprojām ir aprūpes centra īpašums, bet pagaidām nav izlemts, kas vecajās telpās tiks ierīkots nākotnē.

Tagadējā ēkā ir moderns lifts, lai nodrošinātu vides pieejamību, tāpat ir plaši gaiteņi un pietiekama platība istabiņās. Arī vietu skaits ir lielāks.

"Iepriekšējās telpās mums bija 38 vietas, šeit mēs varam par 30 vietām vairāk uzņemt cilvēkus. (..) Ir rinda, un, iekārtojot istabiņas, mēs šo rindu saīsinām," sacīja Viesītes Veselības un sociālās aprūpes centra valdes locekle Ilga Laizāne.

Jau tagad centrā palielinājies klientu skaits, tādēļ no 1. decembra pieaugs arī amata vienību skaits. Ja iemītnieku kļūs vēl vairāk, paredzēts darbā pieņemt vēl vairākus aprūpētājus.

Viesītes novada pašvaldība, ierīkojot centru jaunajās telpās, vienlaikus atrisinājusi arī kādreiz slēgtās skolas ēkas problēmu.

"Agrāk šeit bija arodskola. Kad skolu slēdza, šīs telpas palika tukšas. Un tiešām tad radās ideja, jo vecais pansionāts bija maziņš. Tāpēc mēs izdomājām, lai šīs telpas un ēka nekļūst par graustu, izveidot šeit pansionātu," teica Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks.

Ēkas pārbūvē ieguldīti 1,7 miljoni eiro. Aptuveni viens miljons eiro ir aizņēmums, bet 700 000 eiro ir pašvaldības budžeta līdzekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti