Vienreizēja pārēšanās Jāņos neietekmē lieko svaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

«Neliela pārēšanās vienu vai divas reizes gadā neatstāj praktiski nekādu iespaidu uz cilvēka lieko svaru,» norāda Sabiedrības Veselības institūta valdes loceklis Vilnis Baltiņš, vienlaicīgi gan uzsverot, ka pārējā laikā ir jāievēro mērena un pietiekoša uztura uzņemšana.


«Jāņi allaž saistās ne tikai ar izpriecām, bet arī sātīgu ieturēšanos, tai skaitā alu, kvasu, gaļu, sieru, un protams arī rasolu. Taču cilvēkiem nevajadzētu būt uztrauktiem par to, ka viņi varētu palikt resnāki tikai tāpēc, ka pārēdušies Jāņu svinību laikā,» mierina Vilnis Baltiņš, piebilstot, ka tas, gan nenozīmē, ka var nodoties ēšanas pārmērībām no Jāņiem līdz Pēteriem.

«Cilvēku svaru nevar ietekmēt vienreizēji notikumu. Tas attiecās arī uz vienreizēju apņemšanos cīnīties ar lieko svaru, jo kā zināms, cilvēks nepaliek tievāks tikai viena skrējiena vai vienas badošanās dienas dēļ,» stāsta Vilnis Baltiņš.

«Tāpat slaidāki nepaliksiet, ja pāris reizes gadā publiskos pasākumos ēdīsiet mēreni, bet pārējā laikā regulāri piekopsiet ikvakara «badošanos» ledusskapja rajonā.»

Ja tomēr negribas pārēsties svētkos un citās ēdienreizēs, speciālisti iesaka sāta sajūtas diētu. Svarīgi, ka Sāta Sajūtas diēta nesamazina ar ēdiena uzņemšanu saistīto baudu, taču maltītei atvēlēto laiks tiek patērēts mazākas porcijas apēšanai. Diētas galvenais mērķis, sniegt sāta sajūtu jau ēšanas laikā, tādā veidā novēršot pārēšanos.

SĀTA SAJŪTAS DIĒTA:

Paņemam vienu vai, vēl labāk, 1/2 porcijas. Nomieriniet sevi ar domu, ka otra porcijas puse būs pieejama arī pēc tam, kad apēdīsiet pirmo.

Dariet kā teikts un neatrunājieties!

Nav tādas atrunas, kura var atspēkot mūsu piedāvājumu...

Sadaliet savu porciju 3 iedomātās daļās.

Lēnām apēdiet 1. porcijas daļu un tad ieturiet vismaz 1 minūtes garu pauzi.

Lēnām apēdiet 2. porcijas daļu un vēlreiz ieturiet 1 minūtes pauzi.

Lēnām apēdiet atlikušo porcijas daļu.

Ja pēc šādas maltītes Jums tiešām gribas ēst vēl, tad droši ņemiet papildporciju un atkārtojiet procedūru, taču ir viens noteikums - papildporcijai jābūt krietni mazākai nekā pirmajai porcijai.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti