Vienotu atbalstu Kopdzīves likumam nevienā Saeimas frakcijā nesola

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Lai gan diskusijas par Kopdzīves likumu vēl nav sākušās, jau tagad var prognozēt, ka desmit tūkstoš cilvēku parakstītā iniciatīva atbalstu Saeimā varētu negūt. Iespēju arī viendzimuma pāriem reģistrēt attiecības deputāti atbalstīt nevēlas.

Divarpus gadus pēc iesniegšanas portālā “Manabalss.lv” par iniciatīvu Kopdzīves likuma pieņemšanai savākti 10 tūkstoši parakstu. Tagad par to būs jādiskutē Saeimā. Tomēr neviena no sešām frakcijām stingru un vienoto atbalstu iecerei pagaidām nesola. Iebildumi lielākoties ir līdzīgi.

“Viennozīmīgi skaidrs, ka laulības institūts, kas ir savienība starp vīrieti un sievieti, ir nostiprināts Satversmē. Jebkuri mēģinājumi ar kādu citu aktu attiecīgi degradēt šo laulības institūtu ir uzskatāmi par antikonstitucionāliem,” saka Nacionālās apvienības frakcijas deputāts Gaidis Bērziņš.

Līdzīgi norāda arī Saeimas deputāte Inga Bite no Latvijas Reģionu apvienības: “Latvijas Reģionu apvienības frakcija nevar atbalstīt Kopdzīves likumu, jo tajā par ģimeni sauc arī dažādas kopdzīves savienības, kas nav starp vīrieti un sievieti.”

“Ir pareizi veidota pasaule, kurā bērni dzimst laulībā, kur ir vīrietis un sieviete, vai attiecībās, kur ir vīrietis un sieviete. Šis likums tālāk jau pantos runā arī par ģimeni un par iespēju, piemēram, tajā skaitā arī adoptēt bērnus,” saka “No sirds Latvijai” frakcijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Nedaudz pielaidīgāka attieksme ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājam Augustam Brigmanim: “Visticamāk, ka mēs tādu vispārēju likumu neatbalstīsim. Jautājums ir par kādām atsevišķām normām, kas šajā likumā parādās.”

Viņš gan norāda, ka nav runa par viendzimuma attiecību reģistrēšanu. Pret to partija iestājoties stingri.

Savukārt “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs pozīciju paust izvairījās: “Ja valdībai nav pozīcijas, tad jebkurš balsojums vai debates tikai kūdīs cilvēkus. Es ļoti labi saprotu argumentus no vienas un no otras puses. Es kā īstens saskaņietis uzskatu, ka ir jāatrod kopsaucējs.”

Ar idejām, kāds varētu būt kopsaucējs šajā jautājumā, viņš nedalījās – tas esot jārod valdībai.

Skaidru atbalstu pauda vienīgi “Vienotības” frakcijā ietilpstošie “Kustības “Par!”” deputāti. Viena no tām ir Lolita Čigāne: “Apmēram puse bērnu piedzimst vecākiem, kas nav reģistrējuši laulību. Lai ģimenes un lai šīs divu cilvēku savienības tiktu aizsargātas, mums būtu noderīgi šādu regulējumu pieņemt.”

Savukārt “Vienotības” frakcijā šis jautājums vēl nav apspriests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti