Panorāma

Okupācijas radītie zaudējumi – 185 miljardi eiro

Panorāma

Kritizē mazos sodus naudas atmazgātājiem

«Vienotības» vadītāja amatam divi kandidāti

«Vienotības» vadītāja amatam oficiāli virza Smiltēnu un Piebalgu

Partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētāja amatam oficiāli izvirzīti divi jau iepriekš medijos minētie kandidāti – Saeimas deputāts Edvards Smiltēns un bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs. Tikmēr uz valdes locekļu amatiem ir pieteikti 43 kandidāti. 

Pirmdiena, 18.aprīlis, bija pēdējā diena, kad "Vienotības" biedri varēja izvirzīt kandidātus partijas vadošajiem amatiem. "Vienotības" priekšsēdētāja amatam oficiāli pieteikti 2divikandidāti. 136 "Vienotības" biedri turpmāk partijas stūri nodotu Smiltēnam, bet 27 partijas līdera krēslā redzētu Piebalgu. 

Līdzšinējā priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa jau iepriekš paziņoja, ka uz partijas vadītāja amatu viņa nekandidēs. Līdz kongresam partijas plāno rīkot valdes priekšsēdētāju debates. Jauno valdi partijas biedri ievēlēs "Vienotības" ārkārtas kongresā 4.jūnijā. Darbam valdē pretendēs 42 biedri. 

"Šobrīd esam plānojuši, ka maija otrajā pusē visos piecos vēlēšanu apgabalos notiks mūsu kandidātu debates, proti, valdes priekšsēdētāju kandidātu debates. Tās noteikti būs pieejamas un atvērtas. Tad mēs runāsim gan par valsts stratēģiskajiem jautājumiem, gan par partijas jautājumiem. Varbūt šobrīd par datumiem ir pāragri runāt, bet tā būs maija otra puse, jūnija sākums," teica "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Jau ziņots, ka vajadzību pēc partijas restarta "Vienotības" biedri īpaši uzsvēra pēc premjera krēsla zaudēšanas, kad februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēma valdības vadīšanu uzticēt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim Mārim Kučinskim.

Toreiz "Vienotības" valde lēma, ka ārkārtas kongress ir jārīko rudenī, taču pēc reģionālo nodaļu iniciatīvas valde vēlāk lēma kongresu rīkot jau 4. jūnijā. Viens no iemesliem ātrākam kongresam bija gatavošanās pašvaldību vēlēšanām 2017. gadā, taču reģionālo nodaļu vadītāji arī nenoliedza, ka restartam ir vajadzīga partijas vadības maiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti