Panorāma

ASV gatavojas protestiem pie Kapitolija

Panorāma

Dāņi bauda ikdienu bez ierobežojumiem

"Vienotība" vēlas dubultot mandātus 14.Saeimā

«Vienotības» priekšsēdētājs Ašeradens: Saeimas vēlēšanās būs nemainīgs eiroatlantiskais virziens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Desmitgades kongress sestdien ir partijai „Vienotība”, kura ietilpst premjeru pārstāvošajā partiju apvienībā „Jaunā vienotība”. Kongresā diskutē par prioritātēm nākamajās Saeimas vēlēšanās un Latvijas ekonomikas izaugsmes virzieniem. Partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens norādīja, ka svarīgi būs risināt jautājumus, kas radīsies pēc pandēmijas.

Ašeradens pauda, ka "Vienotība” saglabās nemainīgu uzticību vērtībām un eiroatlantiskam kursam. Viņš arī nosauca trīs lielus attīstības jautājumus. 

Arvils Ašeradens par "Vienotības" kursu
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Pirmais ir demogrāfija. Lai arī tam ir pievērsta liela uzmanība, mēs redzam, ka situācija būtiski nemainās," teica Ašeradens. "Otra lielā lieta – mēs redzam ekonomiku un izglītību. Mēs redzam, ka darba tirgū notiek milzīgas pārmaiņas, un izglītības sistēma šīm pārmaiņām līdzi īsti netiek. Un trešā lieta ir Eiropas Savienības uzņemtā zaļā kursa politika.”

"Vienotībai" nākamajās parlamenta vēlēšanās ir divi svarīgi mērķi, un viens no tiem ir stabili startēt un iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu nekā 13.Saeimas vēlēšanās, sacīja Saeimas deputāts  Ašeradens.

Viens no mērķiem esot mandātu skaita dubultošana, savukārt otrs mērķis, ko Ašeradens izvirzījis, paredz, ka "Vienotības" premjers veido arī nākamo valdību un vada koalīciju.

Tāpat, pēc viņa domām, jāstrādā pie jaunās paaudzes piesaistīšanas politikai. Parlamentārietis norādīja, ka vajag aicināt jaunus, gudrus, tālredzīgus un lemtspējīgus cilvēkus "Vienotības" sarakstā.

Vienlaikus politiķis minēja, ka daudzi jautā, vai politiskais spēks plāno nākamajās Saeimas vēlēšanās ar kādu apvienoties. Ašeradens teica, ka "Vienotība" ir sistēmiska, pašpietiekama partija un tāda, kas aug. Viņam neesot bažu par to, kādā veidā startēs nākamajās vēlēšanās, turpretī viņam esot bažas par Latvijas valsti - lai tā izdotos un nezaudētu kursu.

Kongresā biedri partijas valdes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēja līdzšinējo "Vienotības" vadītāju, Saeimas deputātu Arvilu Ašeradenu.

Ašeradens tika ievēlēts ar 169 balsīm. Par partijas domes priekšsēdētāju ar 170 no 193 balsīm ievēlēts Hosams Abu Meri, savukārt par Ašeradena vietnieci ar 176 no 190 balsīm ievēlēta Agnese Krasta.

Visi trīs ievēlētie politiķi bija vienīgie kandidāti uz attiecīgajiem amatiem.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā uzrunā norādīja, ka 13.Saeimas vēlēšanās parlamentā tika ievēlētas septiņas partijas, tomēr patlaban tajā ir pārstāvēti desmit politiskie spēki. Viņaprāt, šāda sadrumstalotība un "katrs pats par sevi" politika nav "Vienotības" interesēs, bet konsolidācija gan.

""Vienotības" DNS jau ir uz cilvēku un domubiedru apvienošanu. Viena daļa sākās ar "Jauno laiku", tad pievienojās "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai"," stāstīja premjers, akcentējot, ka tagad "Vienotība" ir izveidojusi partiju apvienību "Jaunā vienotība".

Kariņš aicināja nebaidīties no tā, kas valstij ir nepieciešams, un tā esot "kaut kāda konsolidācija". "Mums kā partijai varētu būt nozīmīga loma tajā," teica premjerministrs.

Valmierā sestdien notiek partijas "Vienotība" kongress, kurā politiskā spēka pārstāvji pārvēlē vadību un debatē par Latvijas ekonomikas izaicinājumiem un izaugsmes virzieniem, tautas labklājību un ataudzi, kā arī par klimata pārmaiņu vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti