Panorāma

60% Stradiņu aparatūras ir novecojusi

Panorāma

DP informē kā rīkoties terora draudu gadījumā

"Vienotības" kongress – bez kļūdu analīzes

«Vienotības» kongress beidzas bez apvērsuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Bez  satricinājumiem sestdien savu ikgadējo kongresu aizvadīja ilggadējā varas partija „Vienotība”.  Iekšējā opozicionāra slavu iemantojušais Juris Vidiņš debatēs pat izteicās, ka kongress savas gaisotnes dēļ atgādina Komunistiskās partijas kongresus.

Valdošajā partijā „Vienotība” nekādi apvērsumi nav gaidāmi, liecina šodien aizvadītajā kongresā valdošā noskaņa. Neraugoties uz to, ka ilggadējās varas partijas reitings sasniedzis vēsturiski zemāko līmeni, vairums partijas biedru uzskata, ka lielākā problēma ir nespēja noslēpt savstarpējās domstarpības. Intrigu un baumu ietekmi uz „Vienotību” savās uzrunās pieminēja gan valdības vadītāja Laimdota Straujuma, gan „Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Savā uzrunā Āboltiņa arī noliedza ambīcijas ieņemt valdības vadītāja vai ministra amatu, apgalvojot, ka viņas vienīgā ambīcija ir „dzīvot Latvijā”. Kritiskus vārdus ieražai iztirzāt savas domstarpības publiski, tostarp sociālajos tīklos, savā ziņojumā veltīja arī Ētikas komisijas loceklis Didzis Šēnbergs. Savukārt Saeimas deputāts Hosams Abu Meri, uzstājoties debatēs, sevis pārstāvēto politisko spēku salīdzināja ar bēgļu laivu Vidusjūrā un aicināja Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un partijas līderi Solvitu Āboltiņu strādāt kopā.

Abu Meri sestdienas pēcpusdienā atzina, ka kongresā līdz šim nav sadzirdējis atbildi par to, kas notiks ar valdību, kaut arī medijos jau vairākas nedēļas izskan par tās iespējamo krišanu.

Viskritiskākais debatēs bija nu jau opozicionāra slavu iemantojušais Juris Vidiņš, kurš kongresā valdošo gaisotni salīdzināja ar to, kas savulaik valdījusi Komunistiskās partijas kongresos. Viņš kritiskus vārdus veltīja kā Straujumai, tā Āboltiņai. Tāpat Vidiņš pauda uzskatu, ka partijas valde un priekšsēdētāja vainojami pie partijas stagnācijas.

"Vienotība" ir skaists vārds, ja to piepilda ar saturu," rezumēja Vidiņš. Viņš arī jautāja, vai klātesošie var būt vienoti, piemēram, ar cilvēkiem, kuri iekļuva Saeimā, pērkot balsis.

Jāteic gan, ka vēršanās pret partijas vadību vairumam delegātu nebija pa prātam, tādēļ Vidiņa runu jau tās vidū pārtrauca „aplausi” un ūjināšana.

Kongresā „Vienotība” pieņēma rezolūciju, kurā formulēti partijas mērķi Latvijas simtgadei. Kā tuvākajos gados paveicamie uzdevumi minēta novadu reformas pabeigšana, veselības aprūpes finansējuma palielināšana, ceļu tīkla sakārtošana, demogrāfijas atbalsta programmas izveide un vairāki citi uzdevumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti