Panorāma

ZZS valdes priekšsēdētājs par sarunu gaitu

Panorāma

Kā "VIENOTĪBA" varētu atbalstīt M.Kučinski?

"Vienotība" vēl nedod atbildi par dalību valdībā

«Vienotība» jaunajā valdībā vēlas vadīt sešas ministrijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Partija "Vienotība" un Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), kuram prezidents uzticējis valdības veidošanu, pirmdien, 18.janvārī, apliecināja abpusēju vēlmi strādāt jaunajā valdībā. "Vienotība" arī atklāja, ka vēlas uzņemties sešu ministriju vadību.

 

“Esmu gandarīts, ka pusotras stundā sapratāmies, ka ir abpusēja vēlme strādāt koalīcijā," pēc sarunas ar "Vienotību" žurnālistiem sacīja Kučinskis.

Sarunas mērķis esot bijis saprast, vai “Vienotība” ir gatava strādāt. “Man palika iespaids, ka mēs esam spējīgi strādāt, mums ir vienota izpratne par ārpolitikas un iekšpolitikas jautājumiem,” sacīja Kučinskis. Viņš gan norādīja, ka turpmāk vēlētos ar “Vienotību” tikpat produktīvas sarunas. Turklāt viņš vēlas ne ar mediju starpniecību uzzināt par “Vienotības” vēlmēm, bet gan tiešā veidā saprast prasības.

Viņš iecerējis piektdien izveidot “trafaretu plānam ar saliktām prioritātēm” un sākt diskusijas par valdības deklarāciju. Savukārt sarunas tiks turpināts nākampirmdien.

Sarunā ar “Vienotību” neesot iezīmētas “sarkanās līnijas”, sacīja Kučinskis, gan atklājot, ka partija vēlas sešas ministrijas jaunajā valdībā. Viņš arī piebilda, ka šo vēlmi pieņem zināšanai un viņam nešķiet, ka pilnībā jāpieņem viss, ko kāds vēlas.  “Lūgties es neesmu motivēts,” viņš sacīja.

 

"Vienotības" vēlme: 6 ministrijas

Arī “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa apliecināja, ka partija vēlas strādāt valdībā.

Viņa arī atklāja, ka “Vienotība” jaunajā valdībā vēlas uzņemties sešu ministriju vadību: Ārlietu, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Satiksmes, Tieslietu un Ekonomikas.

Vēlmi pēc sešu ministru amatiem Āboltiņa skaidroja ar līdzšinējo valdību veidošanas principu, ņemot vērā frakciju lielumu: “Mūsu uztverē līdzvērtīgs piedāvājums pēc tā, kā šajā Saeimā tika veidota valdība, ir amatu sadalījums: seši, pieci, četri pēc frakcijas lieluma." Sadalījumā tiek ierēķināts arī premjera un Saeimas spīkere.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa par Kučinska valdības veidošanu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Šādam "Vienotības" piedāvājumam esot visas frakcijas atbalsts.

Savukārt no Kučinska puses neesot konkrēta piedāvājuma ne par sfēru sadalījumu, ne sarunu grafiku. Āboltiņa arī bija pārsteigta, ka sarunas tiks turpinās tikai pēc nedēļas.

Tajā pašā laikā “Vienotības” līdere apliecināja, ka sarunās nebija milzīgu viedokļu atšķirību. Tomēr oficiāli atbalstīt Kučinski "Vienotība" vēl nesteidz.

Jau ziņots, ka jaunās valdības veidošana uzticēta Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim, Saeimas deputātam Mārim Kučinskim. Viņš licis noprast, ka jaunās valdības sastāvs būtiski neatšķirsies no pašreizējās valdības sastāva.

Kučinskim izdevies vienoties ar Nacionālo apvienību par atbalstu jaunajai valdībai, bet sarežģītāks jautājums bijis "Vienotības" nostāja, kura iepriekš prezidentam bija piedāvājusi savu premjera kandidātu - Kārli Šadurski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti