Panorāma

"Lielais jautājums": kā atsperties Latvijas ekonomikai?

Panorāma

Bīstamas ķīmiskas vielas glabā nepiemērotos apstākļos

Liek "Vienotības" biedriem atmaksāt naudu

«Vienotība» grib piedzīt no pārtēriņā vainīgajiem biedriem 1000 līdz 18 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Partijas “Vienotība” vadība aprēķinājusi, cik katrs no tās biedriem, kurš bija iesaistīts nesaskaņotās, individuālās kampaņās pirms Saeimas vēlēšanām, tagad ir parādā partijai, lai tā varētu samaksāt korupcijas sodu. Summas svārstās no 1000 līdz 18 000 eiro. 

Partija sola piedzīt naudu, lai arī lielākā vainīgo daļa nejūtas vainīgi un neko negrasās maksāt.  

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmumu, partijai “Vienotība”  valsts budžetā  dažu nedēļu laikā ir jāiemaksā gandrīz 42 000 eiro. Partijai tas sagādās grūtības, jo kase ir gandrīz tukša, tādēļ “Vienotība” lūgusi atļauju naudu atmaksāt pa daļām un vērsusies pie astoņiem partijas biedriem, kuriem bija individuālās, ar partiju nesaskaņotas reklāmas kampaņas, lūdzot atdot naudu.

Vislielākā summa, kas aprēķināta pēc izmantotajiem reklāmas materiāliem ir Dzintaram Zaķim.

Zaķim pēc “Vienotības” aprēķiniem partijas kasē jāatmaksā 18 000 eiro.

Vairumam biedru partijai atdodamā summa svārstās no 4000 līdz 6000 eiro.

Daži biedri, piemēram, Aldis Adamovičs un Anrijs Matīss, vainīgi nejūtas, tāpēc neko atmaksāt neplāno.

Salīdzinoši vismazākā summa, 1500 eiro jāatdod partijas Rīgas mēra amata kandidātam Kandidātam Vilnim Ķirsim. Viņš arī vienīgais, kurš naudu plāno atdot, un jau esot sastādījis atmaksas grafiku.

Partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs pauž pārliecību, ka ātrāk vai vēlāk no tiem, kuri bija iesaistīti nelikumīgā priekšvēlēšanu  kampaņā nauda tiks piedzīta. Pirms vēlēšanām visi kandidāti esot parakstījuši apliecinājumu, ka ir gatavi segt zaudējumus, ja ar savu rīcību būs tādus radījuši.

Paši iesaistītie deputāti gan ir pārliecināti, ka juridiski neesot iespējams vērsties pret viņiem, lai piedzītu naudu.  Līdz ar “Vienotībai” atņemto valsts finansējumu, arī šī biedru rīcība var izrādīties ne tikai finansiāli, bet arī morāli smags pārbaudījums. 

Jau ziņots, ka “Vienotībai”i jāmaksā sods un atņemts valsts finansējums. “Vienotības” vadība uzskata, ka nauda būtu jāpiedzen no vainīgajiem kandidātiem. LTV raidījums “De facto” iepriekš vēstīja, ka šādu iespēju maz ticamu padara juridiskā regulējuma trūkums un iesaistīto personu nevēlēšanās uzņemties atbildību. 

 KNAB atņēmis valsts finansējumu partijai “Vienotība” pēc tam, kad spēkā ir stājies tiesas spriedums par partijas vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem pirms 12.Saeimas vēlēšanām.  Kā liecina informācija KNAB mājaslapā, saskaņā ar 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem “Vienotībai” saņēma valsts budžeta finansējums katru ceturksni 35 417,46  eiro apmērā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti