Vienā no lietām bijušajai administratorei Zakrevskai par piesavināšanos piespriež cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa bijušajai vēja enerģijas ražotāja SIA "Winergy" maksātnespējas procesa administratorei Unai Zakrevskai par aptuveni 148 000 eiro piesavināšanos piespriedusi brīvības atņemšana uz diviem gadiem, mantas konfiskāciju un probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Spriedumu tiesa pasludināja 20. oktobrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Iesaistītajām pusēm to vēl būs iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Rīgas rajona tiesā tikmēr atrodas vēl cita krimināllieta, kurā par piesavināšanos apsūdzēta Zakrevska. Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 15. decembrī plkst.10. Savukārt pērn Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa citā lietā Zakrevskai piesprieda 10 750 eiro lielu naudas sodu par vairāk nekā 4000 eiro piesavināšanos un tiesas nolēmuma nepildīšanu.

Šis tiesas spriedums ir pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesā un tiks skatīts 7. decembrī.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā esošajā lietā, neminot apsūdzētās personas vārdu, prokuratūra aģentūru LETA informēja, ka apsūdzētajai kā sertificētai maksātnespējas administratorei bija uzticētas parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības, kuras viņa, mantkārīgu tieksmju vadīta, izmantoja ļaunprātīgi.

Maksātnespējas administratore apzinājās, ka nav veikusi maksātnespējas procesā noteiktās darbības, kas nepieciešamas pārskaitīto naudas līdzekļu atgūšanai, un piesavinājās uzņēmuma finanšu līdzekļus lielā apmērā. Naudas summa, kuru viņa piesavinājās, bija 148 203 eiro.

Valsts policija, neminot aizdomās turētās vārdu, paziņojumā presei 2018. gada februārī rakstīja, ka pēc tam, kad VP rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem "Winergy" maksātnespējas procesa laikā, 2015. gada februārī sākts kriminālprocess pret kādu bijušo uzņēmuma maksātnespējas administratori.

Būdama "Winergy" maksātnespējas procesa administratore, viņa ieguva parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības un, izmantojot jauniegūto stāvokli, izstrādāja shēmu, kādā veidā piesavināties uzņēmumam piederošos naudas līdzekļus.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā 2013.gada 4. novembrī tika pasludināts maksātnespējas process "Winergy". Par šī maksātnespējas procesa administratori tika iecelta 1968. gadā dzimusī Una Zakrevska.

Uzņēmums toreiz paziņoja, ka maksātnespējas process ir loģisks rezultāts amatpersonu bezdarbībai un "Norvik bankas" organizētajai mērķtiecīgajai reiderisma shēmai. "Winergy" lielākais dalībnieks Igaunijā reģistrētais uzņēmums "Wind One" nolēma vērsties pret Latvijas valsti par investīciju pārkāpumiem un zaudējumu piedziņu.

Savukārt "Norvik banka" paziņoja, ka "Winergy" ierosinātā maksātnespēja ir absurda.

Tā esot negodprātīga un saskaņota parādnieka un fiktīva kreditora rīcība, lai panāktu maksātnespējas procesa ierosināšanu nolūkā izvairīties no saistību izpildīšanas pret banku.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 2014. gada 11. aprīlī atcēla Latgales priekšpilsētas tiesas 2013. gada 4. novembra spriedumu, ar kuru tika pasludināta "Winergy" maksātnespēja. Protestu par maksātnespēju tiesā iesniedza Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors Juris Pēda. Savukārt 2014. gada maijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa izbeidza "Winergy" maksātnespējas lietu.

Rīgas rajona tiesā esošajā krimināllietā Zarkrevska apsūdzēta par to, ka bija piekļuvusi fiziskas personas maksātnespējas procesā iegūtajiem naudas līdzekļiem, kuri iegūti no izsoles nodrošinājuma maksājuma un no nekustamā īpašuma izsoles. Administratore mantkārīgā nolūkā nolēma prettiesiski iegūt maksātnespējas procesā iegūtos naudas līdzekļus.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētā administratore prettiesiski ieguva vairāk nekā 121 669 eiro, kurus izlietoja savām vajadzībām, uzskata prokuratūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti