Rīta intervija

Intervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Rīta intervija

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa par bērnu tiesību aizsardzības politiku

VARAM ministrs Kaspars Gerhards par nekustamā īpašuma nodokli un gudrona dīķiem

Vides ministrs: Rudenī varētu noslēgt līgumu par Inčukalna gudrona dīķu sanāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Septembrī vai oktobrī varētu tikt noslēgts līgums par Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanāciju. To intervijā Latvijas Radio pieļāva vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība). 

Pēc viņa teiktā, pašlaik atkārtotajā konkursā par dīķu sanāciju ir divi pretendeti - "Inčukalns Eko" un AS "A.C.B.", kas ir pieredzējušas kompānijas un kas ir gatavas sakārtot Inčukalna sērskābā gudrona dīķus.

Ja konkursā netiks saņemtas kādas sūdzības, tad septembrī vai oktobrī varētu tikt slēgts līgums ar vienu no šīm kompānijām. Cerams, ka dīķi tiks sakārtoti laikus un izmantojot tam paredzēto Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu, sacīja Gerhards.

Konkursā tiks izvēlēts ekonomiski izdevīgākais piedāvājums, teica ministrs, piebilstot, ka Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošana iekavējusies, jo dīķos konstatētā viela neatbilst sākotnēji lēstajai.

Vides ministrs piekrita, ka Valsts vides dienestam (VVD) ar lielā projekta virzību neiet tik sekmīgi kā gribētos. Ministrs gan uzskata, ka šī projekta īstenošanu vajadzēja uzticēt nevis uzraugošajai iestādei, kāds ir VVD, bet citai institūcijai, piemēram, uzņēmumam "Valsts nekustamie īpašumi", kam ir pieredze šādu lielu projektu īstenošanā.

"Valsts vides dienestam nākas pieņemt [darbā papildu] cilvēkus ar pieredzi šādu projektu īstenošanā," atzina ministrs, piebilstot, ka lēmums Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta uzraudzību uzticēt VVD bija krīzes laika risinājums.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 

Jau ziņots, ka projekta par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanāciju kopējās izmaksas tiek lēstas no 45 līdz 53,6  miljoniem eiro. Projekts sadalīta divos posmos, kur pirmajā kārtā līdz 2013.gadam faktiskās izmaksas bija 28 miljoni eiro, tostarp 19 miljoni no ES fondu finansējuma. Otrā posmā indikatīvās izmaksas paredzētas no 17 līdz 25 miljoniem eiro. 

Tāpat ziņots, ka saskaņā ar 2010.gadā noslēgto līgumu dīķu sanācijai bija paredzēts novirzīt 28,5 miljonus eiro. Taču vēlāk finansējums par sanācijas darbiem palielināts līdz nepilniem 45 miljoniem eiro. Tas saistīts ar "gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu".

VVD un "Skonto būvei" vairākkārt bijušas nesaskaņas Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektā. Uzņēmums pārmeta VVD gan sabiedrības maldināšanu par patieso gudrona apjomu, gan arī nemaksāšanu par padarītajiem darbiem. Saistībā ar maksājumu kavējumu uzņēmums vērsās tiesā pret VVD.

Vēlāk VVD nolēma pārtraukt līgumu ar "Skonto būvi" par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanāciju, skaidrojot to ar uzņēmuma paziņojumiem un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti