Vides ministrijai dāvina nekustamo īpašumu ar īpaši sargājamu zālāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Privātpersona Inta Granta uzdāvinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) nekustamo īpašumu “Antonijas pļava” teju 10 000 kvadrātmetru platībā Jelgavā, dabas liegumā “Lielupes palienes pļavas”.

VARAM par dāvanā saņemto nekustamo īpašumu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt
 Nekustamajā īpašumā “Antonijas pļava” ir konstatēti īpaši aizsargājami zālāju biotopi, kas ir noteikti kā bioloģiski vērtīgi.

Kā stāsta VARAM Dabas aizsardzības departamenta direktore Daiga Vilkaste, valdība otrdien, 31. oktobrī, nolēmusi pieņemt dāvinājumu.

"Tas ir samērā reti, bet dažkārt īpašnieki izsaka šādu vēlmi valstij uzdāvināt [īpašumu]. Nākotnē to apsaimniekos Dabas aizsardzības pārvalde. Tas ir bioloģiski vērtīgs zālājs. Tad attiecīgi tas ir jāpļauj un jāuztur, lai šāds zālājs arī nākotnē saglabātos," teica Vilkaste.

VARAM norāda: lai nodrošinātu šādu teritoriju optimālu aizsardzību, dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” dabas aizsardzības plāns paredz regulāru apsaimniekošanu, noganot vai nopļaujot.

Zālāju biotopi Latvijā ir apdraudēti, un pašreizējais zālāju aizsardzības stāvoklis novērtēts kā nelabvēlīgs, tādēļ atbilstoši apsaimniekošanas pasākumi plašākās teritorijās ir atbalstāmi, piebilst ministrija.

Dabas liegums "Lielupes palienes pļavas"  ir iekļauts Latvijas Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju "Natura 2000" sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti