Vides inspektori sešos autoservisos Jelgavā atklāj pārkāpumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori pārbaudēs sešos autoservisos Jelgavā atklājuši vides aizsardzības prasību pārkāpumus, informē VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

VVD Jelgavas reģionālās vides pārvaldes inspektori kopā ar Jelgavas Pašvaldības policijas darbiniekiem ceturtdien, 28. novembrī, reidā apsekoja 16 autoservisus Jelgavā. Pārbaužu laikā atklājās, ka seši no tiem strādā bez C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājumiem. Šajos autoservisos vides inspektori izskaidroja normatīvo aktu prasības un norādīja, ka to pārstāvjiem VVD Jelgavas reģionālajā vides pārvaldē jāiesniedz iesniegums apliecinājuma saņemšanai.

Dienestā norādīja – lai apzinātu situāciju autoservisu nozarē, kurā daļa uzņēmumu darbojas "pelēkajā zonā", un novērstu nolietotu riepu uzkrāšanos, kā arī izglītotu nozarē strādājošos uzņēmējus par vides aizsardzības prasībām, šā gada jūlijā VVD uzsāka pilotprojektu. Kopīgi ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju īstenota informatīva izglītojoša kampaņa.

VVD atgādina uzņēmējiem, ka transporta līdzekļu remontdarbnīcas darbībai ir jāsaņem C kategorijas piesārņojošas darbības apliecinājums. Tika uzsvērts, ka apliecinājuma izsniegšanas procesā tiek vērtēta paredzētās darbības atbilstība teritoriālajam plānojumam, kā arī norādīts uz pienākumiem, kas jāpilda. Autoservisiem jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekotāju un jānodod tam bīstamie un videi kaitīgie atkritumi – eļļas, riepas un filtri. Par radīto atkritumu apjomu jāveic uzskaite žurnālā. Autoservisiem reizi gadā līdz 1. martam pārskats par atkritumiem   jāiesniedz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Pirms mēneša divu dienu laikā 50 autoservisi pārbaudīti Rīgā un tās apkaimēs. Aptuveni pusē no tiem atklāti dažādi pārkāpumi un neatbilstības, bet 12 strādāja bez C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājuma. 

Decembrī VVD turpinās autoservisu pārbaudes visā pārējā Latvijas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti