Panorāma

KNAB par "oligarhu sarunām" lems pēc autentiskuma pārbaudes

Panorāma

Vai izvedīs riepu kaudzi Rīgā, Starta ielā?

Aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu Jūrmalā

Vides dienests par riepu neaizvākšanu firmai draud ar 10 000 eiro sodu nedēļā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Valsts vides dienests (VVD) par riepu neaizvākšanu no Čiekurkalna Rīgā firmai draud ar desmit tūkstošu eiro sodu nedēļā.

VVD noteiktajā termiņā – līdz pagājušās piektdienas vakaram – uzņēmums "Riepu bloki" no teritorijas Starta ielā Rīgā nav izvedis vairāk nekā tūkstoš tonnu tur nelegāli uzglabāto nolietoto riepu.

Tādēļ uzņēmumam var ik nedēļu tikt piemērots desmit tūkstošu eiro sods.

Kā ziņots, saskaņā ar izdotajām atļaujām "Riepu bloki" teritorijā drīkst uzglabāt ne vairāk kā 30 tonnas riepu, taču tur atradušās aptuveni 1030 tonnu. Par riepu krāvumiem sūdzējušies Čiekurkalna iedzīvotāji.

“Tā kā SIA “Riepu bloki” nav pildījis VVD uzdoto un līdz 30.jūnijam Starta ielā pārsniegtais riepu apjoms nav aizvākts, tad šodien dienests uzņēmumam nosūtīja brīdinājumu par piespiedu mehānismu uzsākšanu,” saka VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

“Tas nozīmē, ka atbilstoši Administratīvā procesa likumam līdz 7.jūlijam pārsniegto riepu apjoms uzņēmumam no teritorijas ir jāaizved. Ja piektdien dienesta inspektori konstatēja, ka riepas aizvien ir uzņēmuma teritorijā, tad dienests sāk izmantot tādu soda veidu kā piespiedu soda naudu, (..) tie var būt līdz 10 000 eiro nedēļā. Šādu sodu var piemērot tik ilgi, kamēr dienesta uzliktais sods nav izpildīts,” skaidroja Bukleviča.

Uzņēmums dara visu, lai sods jāmaksā nebūtu. Apmēram puse no pārsniegtā riepu daudzuma no teritorijas jau izvākta. Sastaptais strādnieks stāsta, ka riepas no šejienes tiekot katru dienu vestas ārā. Uzņēmuma vadība gan satraucas par noteikto īso termiņu, kura laikā jāiespēj riepas izvest.

"Ir dažādi risinājumi riepu izvešanai no Starta ielas," saka SIA “Riepu bloki” valdes loceklis Marks Baltkalns. "Tā ir iespēja gan Eiropā, gan ārpus Eiropas, sevišķi uz Indijas tirgiem, uz Indijas riepu pārstrādes rūpnīcām izvest riepas, bet riepām ir jābūt attiecīgi sagatavotām un tas prasa ilgāku laiku, tas prasa arī finanšu resursus, līdz ar to varu pateikt, ka “Riepu blokiem” kopumā ir vajadzīgs ilgāks laiks, bet nekas nav neizdarāms," pauž Baltkalns.

Problēma, kur likt izlietotās riepas, ir samilzusi visā valstī. Uzņēmēji no Starta ielas raduši risinājumu, un iespējams, ka līdz Valsts Vides dienesta noteiktajam termiņam riepas arī tiks izvestas un sods jāmaksā nebūs.

Uzmanību lielajam daudzumam riepu, kas atrodas uzņēmuma īpašumā, 2016. gada novembrī pievērsa arī LTV raidījums “4.studija”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti