Vides dienests lauzīs līgumus ar diviem atkritumu pārstrādes uzņēmumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Izvērtējot iesniegtos pārskatus par atkritumu apsaimniekošanas sistēmu darbību 2016.gadā, Valsts vides dienests (VVD) nolēmis līdz ar šā gada beigām izbeigt līgumu ar diviem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem – SIA “Nordic Recycling” un AS “Latvijas Zaļais elektrons”, kuriem arī piemēroti vairāku miljonu eiro sodi.

Vides dienesta pārstāvis Atis Treijs
00:00 / 00:52
Lejuplādēt
Paziņojumā medijiem Valsts vides dienests informē, ka konstatējis vēl vienas videi kaitīgu preču atkritumu un divu izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu neatbilstību normatīvo aktu prasībām. Apsaimniekotāji esot snieguši maldinošu informāciju un rīkojušies negodprātīgi. Ekspertiem arī aizdomas par dokumentu viltošanu.

VVD ir pieņēmis lēmumu ar 2017.gada 31.decembri izbeigt līgumu ar minēto sistēmu apsaimniekotājiem – SIA “Nordic Recycling” un AS “Latvijas Zaļais elektrons”.

SIA “Nordic Recycling” izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmā neesot nodrošinājis normatīvajos aktos noteikto reģenerācijas normu izpildi, tādēļ dienests aprēķināja papildus iemaksai valsts budžetā Dabas resursu nodokli par nereģenerēto izlietotā stikla, papīra un koka iepakojuma apjomu 8,379 miljonu eiro apmērā. To veido nesamaksātais nodoklis desmitkārtīgā apmērā par nereģenerēto atkritumu apjomu.

Uzņēmums neesot pārstrādājis 29% no paredzētā koka iepakojuma, 2,58% papīra un kartona iepakojuma, 62,54% stikla iepakojuma.

Arī AS “Latvijas Zaļais elektrons” papildus valsts budžetā jāiemaksā Dabas resursu nodoklis par nepārstrādātā izlietotā stikla, papīra un koka iepakojuma apjomu 12,5 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nav pārstrādājis 29% no paredzētā koka iepakojuma, 8,52% papīra un kartona iepakojuma, 62,54% stikla iepakojuma.

Savukārt videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmā AS “Latvijas Zaļais elektrons” nav nodrošinājis visa veidu riepu, bateriju un akumulatoru reģenerāciju atbilstoši noslēgtajam līgumam un normatīvo aktu prasībām. Par nepārstrādāto un nereģenerēto elektrisko akumulatoru (Ni-Cd un Fe- Ni), galvanisko elementu un galvanisko bateriju, citu elektrisko akumulatoru un visa veidu riepu apjomu papildus iemaksai valsts budžetā aprēķināts dabas resursu nodoklis 1,285 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums nav pārstrādājis 75% no paredzētā elektrisko akumulatoru (Ni-Cd un Fe-Ni) apjoma, 32% galvanisko elementu un galvanisko bateriju, 30 % citu elektrisko akumulatoru un 60% visa veidu riepas.

Atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa samaksas minēto sistēmu dalībniekiem tiks pārtraukts sākot ar 2018.gada 1.janvāri. Lai turpinātu saņemt nodokļa atbrīvojumus, nodokļa maksātājiem ir iespēja noslēgt līgumu ar citu Valsts vides dienestā reģistrētu apsaimniekotāju līdz šā gada 15.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti