Dienas ziņas

Aizkrauklē zālienus pārveido par dabiskajām pļavām

Dienas ziņas

Levits sola atbalstu LTV iziešanai no reklāmas tirgus

No kurienes smaka?

Vides dienests konstatē kreozota smaku avotu Bolderājā un Vecmīlgrāvī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts vides dienests konstatējis kreozota smaku avotu Bolderājas un Vecmīlgrāvja apkaimē, un Bolderājā tā atzīta par traucējošu. Atbildīgajam uzņēmumam uzdots regulāri mērīt smakas un informēt par smaku mazināšanas plānu, paziņojumā medijiem informēja dienests.

Valsts vides dienesta (VVD) Operatīvais koordinācijas centrs pēdējo divu mēnešu laikā saņēmis vairākas sūdzības par specifisku smaku, kas līdzinās dzelzceļa gulšņu smakai gan Bolderājas mikrorajona, Platās un Silikātu ielas apkaimē, gan Vecmīlgrāvī Augusta Dombrovska ielā un Kalngales ielā.

Pārbaužu laikā VVD kā smaku avotu ir identificējis koksni, kas ir apstrādāta ar koksnes konservantu, kas satur kreozotu.

Kreozota kā koksnes konservanta izmantošana impregnēšanā ir atļauta.

Bolderājas mikrorajonā koksnes apstrādi ar konservantu veic SIA ,,Noliktavu parks” Platajā ielā 14, 14A, 14B. Meteoroloģisko apstākļu ietekmē, piemēram, bezvējā, kad smakas koncentrējas vienuviet, vai tieši pretēji - ar vēju konservantam raksturīgā smaka nonāk tuvējo dzīvojamo māju rajonā.

Uzņēmuma apkārtnē Bolderājā konstatētā smaka tika atzīta par traucējošu. 

Veicot pārbaudes saistībā ar saņemtajām sūdzībām par specifisku smaku Vecmīlgrāvī, tika konstatēts, ka smaku avots arī ir ar kreozotu saturošu konservantu apstrādātā koksne.

Konstatētā smaka Vecmīlgrāvī nav atzīta par traucējošu, bet ir periodiski jūtama konkrētās teritorijās.

Šobrīd pēc pārbaudē iegūtajiem datiem netiek secināts, ka šīs smakas iespaidā varētu rasties nelabvēlīga ietekme uz elpceļiem. Apstrādātie koksnes izstrādājumi tiek atvesti no SIA ,,Noliktavu parks” uz  SIA „Riga Nordic Terminal”, Zivju ielā 1, Rīgā, tālākai to nosūtīšanai ar kuģiem.

Abiem uzņēmumiem VVD ir pieprasījis paskaidrojumus par smaku izplatību un par plānotajiem pasākumiem smaku izplatības ierobežošanai.

"Esam konstatējuši traucējošas smakas. Par smakām esam noformējuši protokolus un no konkrētā uzņēmuma esam jau pieprasījuši paskaidrojumus par smakas izcelsmi. Tās smakas, kuras mēs esam konstatējuši Vecmīlgrāvī, ir jūtamas periodiski, ņemot vērā, ka koksne kādu laiku jau bijusi uzglabāta un nožāvēta," skaidroja Valsts vides dienesta Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja vietnieks Kalvis Avotiņš.

SIA "Noliktavu parks", kura darbība ir radījusi traucējošu smaku Bolderājā, tiek uzdots veikt smaku mērījumus no visiem tehnoloģiskiem procesiem, informējot par mērījumu laiku un pieaicinot VVD inspektoru.

Pēc visas informācijas saņemšanas un izvērtēšanas VVD var pieņemt lēmumu par pasākumu plāna izstrādi traucējošas smakas samazināšanai un novēršanai.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti